Van egy jó és egy rossz hírünk a parlagfű-allergiásoknak
Hamarosan kezdődik a parlagfű-szezon: már most is okozhat tüneteket, de lehetne rosszabb is.
Hamarosan kezdődik a parlagfű-szezon: már most is okozhat tüneteket, de lehetne rosszabb is.
Több helyen megjelent a levegőben a parlagfű és az üröm virágpora – közölte az Országos Közegészségügyi Intézet.
A mogyoró, az éger, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenkoncentrációja egyes helyeken a magas szintet is elérheti már a következő napokban.
A hétvégén a pázsitfüvek pollenkoncentrációja várhatóan továbbra is jellemzően alacsony-közepes szintű marad, bár helyenként, elsősorban az Alföldön elérheti a magas szintet - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) pénteken.
Az országon átvonuló hidegfront miatt hétvégén várhatóan országszerte mérséklődik a levegőben lévő virágpor mennyisége, ugyanakkor a pázsitfüvek pollenkoncentrációja továbbra elérheti a közepes-magas szintet – közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat.
A hétvégén várhatóan országszerte jelentősen emelkedik a levegőben lévő nyírfapollen mennyisége, elérheti a magas vagy nagyon magas szintet is – közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat pénteken.
Az elmúlt hét elején még csak mérsékelt volt a virágporterhelés, a hét végére azonban több allergén növény együttes virágzása miatt magas szintet ért el a pollenszint - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) a Facebook-oldalán kedden.
Tisztázzunk valamit: mi utazók szuperhősök vagyunk. Rendben? Vajon Superman lemondta bármelyik útját azért, mert kriptonitból faragták a kilométer köveket az út szélén?
Európai kutatók kimutatták, hogy virágpor és virágpor között nagy különbség lehet. A tizenegy európai országban végzett Hialine-tanulmány a szénanátha három leggyakoribb kiváltó tényezőjének, a nyír, a fűfélék és az olajfa virágporának allergizáló potenciálját vizsgálta.
A Yale Egyetem kutatói a Nature szakfolyóiratban megjelent tanulmányukban jó hírrel szolgálnak mindazoknak, akik tavasszal a parlagfüvet, a fákat és a fűféléket átkozzák állandó köhögésük, tüsszögésük és orrfolyásuk miatt: a szakértők szerint a szezonális allergiák azt jelezhetik, hogy az immunrendszerünk pontosan azt teszi, amire a természet megalkotta – megvéd bennünket a környezeti toxinoktól, amelyek sokkal károsabbak, mint a virágpor.
Világszerte egyre több az allergiás megbetegedés, a magyarok negyede is szenved valamilyen allergiától, a virágporra érzékenyek pedig másfél-kétmillió körül lehetnek. A pollenszezon ráadásul a napokban elkezdődött - hangzott el az InfoRádióban.