Mától vörös kód van érvényben
Ha valaki segítségre szoruló embert lát, ne menjen el mellette.
A hó súlya miatt kidőlt fák, elakadt autók miatt kellett vonulniuk a tűzoltóknak. Elzárt település nincs, mindössze egy utat kellett lezárni. A szociális területen Fülöp Attila államtitkár elrendelte a vörös kódot.
HVG
Hétfő reggel 8 óráig lesz érvényben a hideg idő miatt kiadott vörös kód riasztás.
MTI
MTI
hvg.hu
A speciális eljárásrend péntekig tart.
MTI
MTI
hvg.hu
Délen 36-37 fok körüli maximumokra számíthatunk, az újabb hőhullámot csak egy jövő hétvégi hidegfront enyhítheti.
MTI
MTI
hvg.hu
Az intézkedés kötelezővé teszi valamennyi szociális intézmény számára a hajléktalan vagy bajba jutott emberek befogadását.
hvg.hu
A következő estékre jósolt -10 fokos hideg életveszélyes.
MTI
Akár 38 fok is lehet.
MTI
A következő napokban várható hőség miatt szombat reggeltől szerda este 8 óráig életbe lépett a "vörös kód", ami kötelezővé teszi valamennyi szociális intézmény számára a hajléktalan vagy bajba jutott emberek befogadását - jelentette be a Belügyminisztérium (BM).
hvg.hu
A csúcshőmérséklet 30 és 36 fok között lesz.
MTI
Idén csaknem kétszer annyian fagytak halálra, mint két éve.
hvg.hu
Nem, mi sem tudjuk kimondani a nevét, de ön is nézheti élőben az egész kitörést.
hvg.hu
Csütörtökön 8 órától hétfőn 20 óráig lesz életben a figyelmeztetés.
MTI
Az intézkedés hétfőn 8 órakor lépett érvénybe és előreláthatólag csütörtök este 20 óráig tart.
MTI
MTI
hvg.hu
Kötelezővé tették valamennyi szociális intézmény számára a hajléktalan vagy bajba jutott emberek befogadását.
MTI
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma várhatóan pénteken 20 óráig meghosszabbítja a kedden elrendelt vörös kódot, mert az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján pénteken is meghaladja a 27 Celsius-fokot napi középhőmérséklet.
MTI
Tartós hőségre kell készülni, enyhülést csak a hétvége hoz majd.
MTI
MTI
hvg.hu
A meteorológiai szolgálat kilenc megyére adott ki figyelmeztetést a hófúvás miatt.
MTI
MTI
hvg.hu
Fülöp Attila Emmi-államtitkár szerint a hajléktalanoknak fenntartott helyek kihasználtsága a fővárosban és országos szinten sem éri el a 80 százalékot.
MTI
Valamennyi bentlakásos szociális intézménynek be kell fogadnia a hajlék nélkül élőket, ha a hajléktalan ellátórendszer már nem tudja fogadni őket.
MTI