Rózsaszín kanapékkal pakolták tele Kim Dzsong Un zöld vonatát
Kínai látogatására vonattal érkezett, amelynek első pillantásra meghökkentő a berendezése.
Kínai látogatására vonattal érkezett, amelynek első pillantásra meghökkentő a berendezése.
Nemcsak egyeztettek, egy focimeccset is megnéztek Phenjanban.
„Ha békét akarsz, készülj a háborúra” – a IV. századi római hadvezér, Vegetius mondásával köszönt be a 69 éves John Bolton az első interjújában, azt követően, hogy Donald Trump amerikai elnök őt jelölte a nemzetbiztonsági főtanácsadó posztjára.
Kim Dzsong Un Pekingbe ment tárgyalni, szakértők szerint azért, hogy előkészítse a két Korea, illetve Észak-Korea és az Egyesült Államok csúcstalálkozóját.
A Gagnam Style lehet az áttörés kulcsa.
Március 29-én találkoznak a két Korea képviselői Panmindzsonban, a fegyverszüneti vonalon, amely 1953 óta légmentesen elzárja egymástól a kommunista Északot és a kapitalista Délt. Eddig csak két csúcstalálkozó volt 65 év alatt.
Elkeserítő realitás rajzolódik ki az észak-koreai hétköznapokról szóló, a diktatúrából kicsempészett írásokból összeállított kötetből. Interjú a fordítóval, Lengyel Miklóssal.
Az egyik német bulvárlap értesülése az, hogy a német hírszerző szolgálat egyik vezetője állítólag arról beszélt: akár Németországot is elérhetik a kommunista ország rakétái. Hozzátette azonban, hogy most a koreai válság enyhülni látszik.
Dél-Korea eddig semmiféle visszajelzést sem kapott Észak-Koreától arról, hogy Phenjan kész-e az USA-val folytatandó tárgyalások megkezdésére.
Észak-Korea ígéretet tett, hogy szünetelteti rakétakísérleteit az Egyesült Államokkal folytatott tárgyalások idejére - írta Donald Trump amerikai elnök szombaton Twitter-üzenetében.
Svédország az 1970-es évektől Phenjanban nagykövetséget tart fenn, amely az Egyesült Államok érdekeit is képviseli a kommunista államban.
Nem az amerikai elnök, hanem a dél-koreai elnök nemzetbiztonsági tanácsadója tette meg, kamerák helyett a Fehér Ház autófeljáróján, sötétben és hidegben.
Mun Dzse In szerint a Koreai-félsziget atomfegyvermentessé tétele tényleg egyenesbe jut, ha összejön a nagy találkozás.
Észak-Korea állítólag kész feladni nukleáris programját, Kim Dzsong Un elkötelezett az atomfegyver-mentesítés mellett. A csúcstalálkozó szervezése már folyik.
Abe Sinzo japán miniszterelnök szerint könnyen elképzelhető, Észak-Korea csupán azért mutat hajlandóságot arra, hogy tárgyalásokat kezdjen nukleáris és rakétaprogramjáról, hogy ezzel is időt nyerjen atomprogramja megvalósításához.
Hétfőn léptek életbe az újabb büntetőintézkedések.
Műholdas felvételekből arra lehet következtetni, hogy Észak-Korea újraindította a plutónium gyártását a jongbjoni atomerőműben – vélik egy washingtoni kutatóintézet, a Koreai-félszigetre szakosodott Egyesült Államok–Korea Intézet szakértői.
"Kielégítő" megállapodáshoz vezettek Kim Dzsong Un észak-koreai vezető és a Mun Dzse In elnök által Phenjanba menesztett dél-koreai küldöttség tárgyalásai, egyebek közt egy csúcstalálkozó szándékáról – közölte kedden az észak-koreai állami média.
Először fogad dél-koreai delegációt.
Sajtóértesülések szerint ugyanakkor legalább 40 olyan szállítmányt küldött Szíriába a phenjani vezetés, amelyeket vegyi fegyverek gyártására is használhatnak.