#állam

Simicska és Orbán állítólag végleg berágott egymásra
 

Simicska és Orbán állítólag végleg berágott egymásra

Nagy választásokra kell felkészülni 2015-től, a kormány a nagy ellátórendszerek átfazonírozására készül. Az egészségügy átalakításáról kiszivárgott már egy-két értesülés, de a nyugdíjrendszerrel is kell kezdeni valamit. Az átalakításokba – az Orbán által említett három nyugodt évbe – ugyanakkor bezavarhat az, hogy állítólag Simicska Lajos és Orbán Viktor között végleg elmérgesedett a vita. A tűzhöz közel állók szerint eljutottak addig a pontig a felek, ahonnan nincs visszaút, csak a támadás.

hvg.hu hvg.hu



Az állam előbb elvette a bankok töltényeit, utána állt ki párbajozni velük
 

Az állam előbb elvette a bankok töltényeit, utána állt ki párbajozni velük

Jól kitalálta az Orbán-kormány, hogyan küldi vesztőhelyre a bankokat a devizahiteles perekben. Van, hogy formai okra hivatkozva már a bankok keresetét is visszadobja a bíróság, aki mégis jogi útra megy, perenként sok millió forintja bánhatja. Első fokon elbukott a Kéthely és Vidéke és a Milton Hitelezési Zrt. is, az első nagyobb bankpernél, a K&H Bankénál az ítélethirdetését szeptemberre halasztották. A bíróság hihetetlen gyorsan hozza a döntéseket, egy-két óra alatt meg is születik az ítélet úgy, hogy a szerződések érdemi részét vizsgálni sem engedi igazából a törvény. A bankoknak szinte esélyt sem hagyott a kormány arra, hogy valamilyen szinten egyenlő félként tudjanak beszállni ebbe a küzdelembe. Olyan ez, mint a futóhomok: a bankok kapálóznak, így csak egyre mélyebbre süllyednek.

Nagy Gergő Nagy Gergő

Rövid tájékoztató Orbán Viktor részére
 

Rövid tájékoztató Orbán Viktor részére

Mivel a drága miniszterelnök úr kedvenc kibeszélőshow-jában, a Bálványosi Szabadegyetemen megint olyasmit mondott, hogy a magyarok fölhatalmazták a liberális demokrácia helyén egy új államszerveződés kialakítására, amely nem egyének puszta halmaza, hanem egy közösség, amelyet szervezni kell, ezért az alábbi képletet ajánlom a szíves figyelmébe.

-ha -ha

Nem akarnak többet fejleszteni a magyar cégek
 

Nem akarnak többet fejleszteni a magyar cégek

A vállaltok többsége nem tervez érdemi változást kutatásfejlesztési tevékenységében, így további állami ösztönzés nélkül nehezen érhető el az a kormányzati cél, hogy Magyarországon a kutatásfejlesztési kiadások 2030-ra csaknem a jelenlegi két és félszeresére emelkedjenek - véli a Deloitte a K+F helyzetéről készített idei felmérése alapján.

MTI MTI

A magyar állam veszi meg az MKB Bankot
 

A magyar állam veszi meg az MKB Bankot

A magyar állam veszi meg a BayernLB-től az MKB Bankot. A vételár 55 millió euró. Az értesülést a Nemzetgazdasági Minisztérium, illetve a BayernLB is közleményben erősítette meg. A kormány reménye szerint egy-két éven belül az MKB visszanyeri erős, versenyképes pozícióját, így a piaci értékesítésre is lehetőség lesz. A bajorok megcsinálták az év üzletét.

hvg.hu hvg.hu





Demján fogta magát, beperelte az államot
 

Demján fogta magát, beperelte az államot

Tavaly júliusban Demján Sándor arra figyelmeztetett, hogy a takarékok kvázi-államosításából "sokkal nagyobb tűz lesz". A takarékszövetkezetek nagy részét egy csoportba fogó OTSZ pert indított négy állami társaság, köztük a posta és a jegybank ellen.

hvg.hu hvg.hu

Ha a kormányban nem volt prémium...
 

Ha a kormányban nem volt prémium...

Év végén a legtöbb állami vállalat vezetője 9-10 hónapnak megfelelő prémiumot vehetett fel. Ez a Nemzeti Eszközkezelő Esetében 10, a MÁV vezérigazgatójának esetében közel 20 millió forintot jelent. Kormánypárti képviselők véleményét kérdeztük az ügyről. Többen nem tartják helyesnek, de akadt olyan is, aki azt mondta: nem tudja megítélni a MÁV vezérigazgató munkáját, mert nem utazik vonattal. Pokorni Zoltán szerint pedig egy működésképtelen vállalatot is nehéz igazgatni. Videó.

Kazimir Annamari Kazimir Annamari

Malév-csőd: a pilóták az állam felelősségéért mennek bíróságra
 

Malév-csőd: a pilóták az állam felelősségéért mennek bíróságra

A Malév-pilótákat tömörítő egyesület felelősség-megállapítási keresetet nyújtott be a bíróságon, hogy megvizsgáltassa a felszámolás alatt álló légitársaság legnagyobb, több mint 95 százalékos tulajdonosának, vagyis a magyar állam felelősségét – írta hétfői számában a Népszabadság.

MTI/Népszabadság MTI/Népszabadság