Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Nagy választásokra kell felkészülni 2015-től, a kormány a nagy ellátórendszerek átfazonírozására készül. Az egészségügy átalakításáról kiszivárgott már egy-két értesülés, de a nyugdíjrendszerrel is kell kezdeni valamit. Az átalakításokba – az Orbán által említett három nyugodt évbe – ugyanakkor bezavarhat az, hogy állítólag Simicska Lajos és Orbán Viktor között végleg elmérgesedett a vita. A tűzhöz közel állók szerint eljutottak addig a pontig a felek, ahonnan nincs visszaút, csak a támadás.
Valóban készülnek a vaskos előterjesztések, 2015-től nagy változásokra kell felkészülni – írja a csütörtöki Figyelő egy kormányzati reformprogramra rálátó forrásra hivatkozva. A kormány ugyanis a nagy ellátórendszerek átfazonírozására készül. Bár tény, hogy míg a nyilatkozatok szintjén sok kormánypárti politikus lezártnak tekintette az ellátórendszerek reformját, például az egészségügyét vagy a nyugdíjrendszerét, valójában fontos, de nem generális módosítások történtek.
A gazdaság növekedésétől elmaradt az egészségügyi ágazat forrásbővülése (a GDP 6 százalékáról 5,1 százalékra csökkent a ráfordítás), a lakosokra érzékelhetően mégis több jutott. A magyarázat egyrészt a népességfogyásban, másrészt a piaci alapú egészségügyi szolgáltatásokban keresendő. A kormányzati tervekből kiszivárgó értesülések szerint ugyanakkor a magántőke akadálymentesítése lehet az egyik leglényegesebb eleme a csomagnak. A kórházak már ma is megragadnak minden esélyt, hogy a páciensek a szerény állami, vagy a magasabb nívójú magánellátások között választhassanak.
Az egészségügy mellett a nyugdíjrendszerrel is kell valamit kezdeni. A demográfiai folyamatok ugyanis nem akarnak engedelmeskedni a kormány akaratának (hiába csatornázták át a volt magán-nyugdíjpénztári tagok befizetéseit, államosították a magán-nyugdíjpénztári pénzeket és emelik a korhatárt), egyre kevesebb járulékfizetőnek kell eltartania mind több nyugállományút. Az egalitárius rendszer fenntarthatatlannak tűnik, előbb-utóbb át kell térni a járulékfizetés szerint elbírálásra. Ez viszont ahhoz vezet, hogy a megszokottnál jóval kisebb nyugdíjak is kijöhetnek a számítások végén.
Ehhez lenne szükség az Orbán által emlegetett három nyugodt évre, ám a lap forrásai szerint – bár az ellenzék részéről nem kell semmitől tartani – messzire került a konszolidáció a Simicska Lajos és a kormányfő közötti konfliktusban. Ma már azt hallani, hogy átbillent a konfliktus, végleg elmérgesedett a vita, nincs esély a megállapodásra. A lap azt írja, hogy még akár az is előfordulhat, Orbán rosszul jön ki a meccsből. Egy forrás azt mondta a Figyelőnek, hogy az biztos, hogy sebeket fog kapni a miniszterelnök. A tűzhöz közel állók szerint eljutottak addig a pontig a felek, ahonnan nincs visszaút, csak a támadás – írja a Figyelő.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.
Egy kutatás szerint szoros összefüggés van az emberek egészsége és székletürítési szokásaik között. A túl gyakori vagy túl ritka székletürítés mögött különféle problémák állhatnak.