Hatalmas esőzés bénította meg Valenciát – videók
Hömpölygött a víz a város utcáin.
Legalább heten meghaltak, hatan eltűntek az özönvízszerű eső okozta áradásban a dél-koreai főváros régiójában hétfőn.
A kutatók szerint mindennek a klímaváltozáshoz lesz köze. A La Nina miatt Kelet-Ausztráliában áradások, az Egyesült Államokban és Kelet-Afrikában pedig súlyosabb aszályok alakultak ki.
A következő napokra is heves esőzéseket jósolnak az országban.
Elmosott utak és hidak, elöntött völgyek. Nézze végig a képeket, amelyek megmutatják, mekkora erővel tomboltak a Yellowstone Nemzeti Parkot sújtó, ezer évente egyszer tapasztalható áradások.
Drámaian megváltozott a táj, egy folyó új medret vájt magának, de leginkább az emberek által épített infrastruktúra sínylette meg a minapi áradásokat a Yellowstone Nemzeti Parkban.
Utakat, hidakat, épületeket mosott el a Yellowstone Nemzeti Park több folyója, miután heves áradásokat okoztak az özönvízszerű esők és a hegyekben megmaradt hó hirtelen olvadása. Több településről is ki kellett telepíteni a lakosokat, azt nem tudni, hogy a látogatók közül hányan ragadtak a parkban, amit le is zártak.
Az ember okozta klímaváltozás a fő vezérlője a változásoknak.
Egy ember meghalt, négy pedig eltűnt a heves esőzés miatt, ami áradásokat és földcsuszamlást okozott.
Ivóvízhiány és pusztító áradások veszélye fenyeget a Meteorológiai Világszervezet (WMO) előrejelzése szerint. A klímaváltozás mindkét jelenséget felerősíti, és csak kevés ország van felkészülve arra, hogy megbirkózzon a válsággal.
Áradás, szárazság, hőség: világszerte súlyosan érintették a klímaváltozás miatti időjárási szélsőségek a durumbúza-ültetvényeket, ami miatt a tészták ára is jócskán megemelkedhet.