Felújítások pörgetik a barkácsáruházak forgalmát
Tavaly már csaknem 140 milliárd forintos forgalmat bonyolított le az előző évben még mintegy 125 milliárdosra becsült magyarországi barkácspiac, melynek négyötöde az OBI és a Praktiker kezében van.
Tavaly már csaknem 140 milliárd forintos forgalmat bonyolított le az előző évben még mintegy 125 milliárdosra becsült magyarországi barkácspiac, melynek négyötöde az OBI és a Praktiker kezében van.
Április végéig 79%-kal több szerződés született az építőiparban, mint egy évvel ezelőtt – közölte a KSH.
9 milliárd forintból tatarozhat a ZÁÉV Építőipari Zrt.
Akár egy hónap időmegtakarítást is jelenthetnek egy ötszintes ház esetén az előregyártott kéregelemek. Az új technológiákkal csökkenthető az élőmunka szerepe az építőiparban.
Az előző évektől eltérően 2018-ban nem a mesteremberek nyújthatják be közvetlenül a pályázatukat a Mesterek Mestere díjra, hanem az elégedett megrendelők ajánlhatják őket. A szakemberek szerénysége miatt volt szükség a változtatásra: sokan nem mertek pályázni.
Nagyot lassult a magyar építőipar növekedése, és egyre kevesebb új építkezésre kötnek szerződést.
Az egekbe szállnak az építőanyagok árai, több tízezer munkás hiányzik, és erőltetett tempóban próbálnak mindent átadni 2019 végéig, de a kormány és az MNB szerint nincs mitől félni.
Az összes gazdasági szektor együttesen 211 millió forint munkaügyi bírságot kapott 2017-ben. A bejelentés elmulasztása mellett a munkaidővel is gyakran visszaélnek.
Csak az építőiparban ellenőrzött dolgozók 47 százalékát foglalkoztatták feketén tavaly.
Az energiaszektor, az építőipar és a vendéglátás a legturbulensebben változó ágazatok.
Megint nagyot nőtt az ágazat, de szorít az idő a lakásépítéseknél.
A hazai építőipar legnagyobb problémája a hatékonyság, hiszen Ausztria ugyanannyi foglalkoztatottal közel hatszor több termelési értéket tud előállítani, mint Magyarország. Legalább 60 ezer be sem tanított szakmunkás dolgozik a szektorban.
Perek, jogviták várhatók az építőiparban amiatt, hogy idén is nagymértékben drágultak az építési anyagok, és egyre több pénzbe kerül a munkaerő és a háttérszolgáltatások megfizetése. Van megoldás.
Van, amelyik most lett nyereséges, van, amelyiknek megugrott a profitja.
Akár 8-10 százalékkal is többet kell adni idén az építőanyagokért, ennek ellenére az ágazati szereplők 2018-ban is 30 százalékos forgalombővülésre számítanak.
A szektor legnagyobb kockázata, a vállalatok alultőkésítettsége miatt idén már több cég beborulhat.
Két fő oka volt a GDP-emelkedésnek: az építőipar látványosan felpörgött, a fizetésemelések után pedig egyre bátrabban vásárolnak az emberek.
Egyszerűbb és gyorsabb lesz a családi otthonteremtési kedvezmény, azaz a csok igénylése március 15-étől, és még több család számára lesz elérhető. Kritikusai szerint azonban az átgondolatlan támogatás már így is áremelkedést okozott, és csak a tehetősebb háromgyerekes családok jártak jól vele.
35 százalékos termelési növekedést produkált a szektor Magyarországon.
Átlépte a 300 ezres határt az építőipar, és rekordösszegű a szerződésállomány is, a munkaerőhiány viszont komoly gondot okoz.