Így tesztelik még a Földön egy űrrakéta gyújtását – videó
A SpaceX két és fél percen át égette a Falcon 9 rakétát, ugyan nem a látványosság céljával, de mégiscsak ez lett belőle.
A SpaceX két és fél percen át égette a Falcon 9 rakétát, ugyan nem a látványosság céljával, de mégiscsak ez lett belőle.
A nemrég felfedezett egy fehér és egy vörös törpecsillagból álló rendszer 380 fényévnyi távolságra van a Földtől.
Lesznek jobb képek is, de csak augusztusban.
A törpebolygót a Neptunusz túloldalán szúrta ki egy nemzetközi kutatócsoport: a 700 kilométer átmérőjű bolygó kisebb, mint a Pluto, de lényegesen nagyobb, mint bármely más égitest ebben a régióban.
A HD 131399Ab nevű bolygó egy gázóriás, négyszer nagyobb a Jupiternél, és a Földtől 340 fényévre lévő Centaurus csillagképben kering. Mégpedig egy háromcsillagos rendszerben. 550 földév alatt kerüli meg a legnagyobb csillagját.
A napenergiával hajtott űrszonda a terveknek megfelelően 35 perces manőverrel állt pályára. Az egymilliárd dolláros misszió célja a Jupiter mágneses mezejének felmérése.
Novemberben mutatják be MARS című produkciót, amely Stephen L. Petranek könyve alapján képzeli el, miként hódítjuk meg a Marsot 2033-ban. A film Budapesten forog, megnéztük.
2027-ben leszállhat az első ember a Marsra, ahol évtizedek alatt városok nőhetnek ki, ezer év alatt pedig azt is elérhetjük, hogy ott lélegezhető atmoszféra legyen – véli Stephen L. Petranek, a HVG gondozásában megjelent Az életünk a Marson szerzője. A díjnyertes újságíró szentül hisz a tudományban – és persze az űrrel foglalkozó magáncégekben, amelyek gazdasági okokból könnyedén átvehetik az űr meghódítását a nemzetek kezéből.
Chris Hadfield 21 éve asztronauta és eddig háromszor járt az űrben – erre a három útra készült egész életében, közben olyan életszemléletet teremtve, amit könyvben ad tovább emberek millióinak. Miért kell a legrosszabbra készülnünk? Miért felesleges embert vinni a Marsra? Jó, hogy mindenhova csak gépeket viszünk? A legendás űrhajóssal Budapesten, a Brain Bar előadása előtt beszélgettünk.