„Hitelét vesztette a megmozdulás", nem vesznek részt az országos tanársztrájkban a Brassó Utcai Általános Iskola dolgozói
Nyilatkozatukban azt írták, semmilyen célt nem értek el az eddigi akciókkal.
Nyilatkozatukban azt írták, semmilyen célt nem értek el az eddigi akciókkal.
A Nem volt gyerekszobája mondást gondolatban érdemes kiegészíteni az osztályteremmel, ami legalább annyira meghatározó egyéni és társadalmi szinten. Jövő kedd, január 31-e a szolidaritás napja, ezen a napon azt kérik a pedagógus szakszervezetek a többi szakszervezettől, polgároktól és civil szervezetektől, hogy fejezzék ki elégedetlenségüket a közoktatás romló állapota, a tanárok megbecsültségének hiánya miatt. Ha a tiltakozások és akciók helyszínei elszakadnak az iskoláktól, az megmutatja, hogy az oktatás helyzete az élet minden területére kihat. Vélemény.
A héten megjelent egy hangfelvétel, amellyel kapcsolatban már a rendőrség is vizsgálódik.
Kétórás figyelmeztető sztrájkkal csatlakoznak a szakképzős tanárok is a pedagógusok szakszervezetei által január 31-re szervezett országos sztrájkhoz. Az utóbbi hetek legnagyobb megmozdulása kezdődik.
A centrumok a PDSZ ügyvivője szerint azonban nem ismerik elég jól a jogszabályokat.
Az utóbbi hetek legnagyobb megmozdulása kezdődik a január 31-re szervezett Szolidaritás Napján, a pedagógusok szakszervezetei által meghirdetett országos sztrájk keretében. A Szent István Gimnázium diákjai élőláncot tartottak, a Radnóti Gimnáziumnál a szülők a szolidaritásukról biztosították a tanárokat.
Kedden egész nap akcióznak a pedagógusok, a diákok és a szülők, akik az oktatás problémáira próbálják felhívni a figyelmet.
Nyáry Krisztián, Pintér Béla, Dés László és Máté Gábor is fellépett a Tanítanék Mozgalom tanárok tiszteletére szervezett évértékelő gáláján.
A tüntetésen elmondott, szókimondó beszédéről ismert, egykori pécsi gimnazista úgy tudja, a volt iskolájában egyetlen tanár állt ki mellette.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete akkor is meghirdeti a sztrájkot a szakképző intézményekben, ha az arra kijelölt minisztérium nem lesz hajlandó tárgyalni velük.
„Azzal nem oldódik meg semmi, ha elhallgattatják azokat, akik kimondják a problémákat” – közölték a négy szolnoki középiskola tanárai, akik szerint átfogó reformra van szükség.
A Kúria szerint senkit nem lehet kirúgni a politikai véleménye miatt. Ezt egy SZFE-s oktató ügyében mondták ki, de az elbocsátott tanárok esetében is példaként szolgálhat.