Irán visszalőtt: Az amerikaiak katari bázisát érte rakétatámadás
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Az OnlyFansról elmélkedtek a reggeli műsorban.
A Rádió 1-en szeptember 19-én reggel sugárzott Balázsék című műsorral szemben indult hatósági eljárás. A médiaszolgáltató a műsorszámot a „12 éven aluliak számára nem ajánlott” kategóriába sorolta, de a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanács (NMHH) szerint nem volt megfelelő.
Abban ugyanis – mint közleményükben írják – a műsorvezetők az OnlyFans weboldal kapcsán „olyan közvetett és közvetlen szexuális utalásokat tettek, amelyek káros hatással lehettek a 16 éven aluli hallgatókra. A műsorszám a szexualitás társadalmilag elfogadottól eltérő formáit, valamint az érzelemmentes kapcsolatokat elfogadottként vagy követendő mintaként ábrázolta”, ezért a műsorszámot a szigorúbb, „16 éven aluliaknak nem ajánlott” korhatár-megjelöléssel kellett volna ellátni, és „ennek megfelelően 21 órát követően közzétenni”. (Mondjuk ez utóbbi egy reggeli műsorral kapcsolatban nem nagyon értelmezhető.)
A Médiatanács 5 millió 150 ezer forint bírságot szabott ki a Rádió 1 szolgáltatójára, és kötelezte a jogsértés tényéről szóló közlemény közzétételére. A Rádió vezetőjét külön is megbüntették, de arra nem tér ki a közlemény, mennyire.
Az NMHH megkeresésére a holland médiahatóság (Commissariaat voor de Media) vizsgálatot indított, amelynek eredménye alapján a médiaszolgáltató megsértette a gyermekvédelmi szabályokat, mivel a Viasat 3-on július 2-án sugárzott Az éjszaka törvénye és a Viasat Film csatornán augusztus 24-én vetített Sztriptíz című filmek sugárzási ideje nem volt megfelelő, a Nick Toons augusztus 25-i adásában közzétett A Lármás család című műsorszám több epizódjával kapcsolatban pedig megállapította, hogy a szolgáltató nem alkalmazott korhatári jelölést, pedig a 6 éven aluliak számára nem ajánlott besorolást kellett volna feltüntetni.
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Az elnökkel egyszer az irodájában, egyszer pedig Lengyelországban próbáltak végezni.
Új idegenrendészeti eljárás indul.
Orbán korábban azt mondta, ez tüdőn lőné a gazdaságot.
Karácsony Gergely ismét felhívta a figyelmet arra: önkormányzati rendezvényről van szó.
Július elején újabb hullámra lehet számítani.
A Cargolux három Boeing 747-ese közvetlenül az iráni légtér előtt tűnt el a nyomkövető rendszerekből, és azóta sem tudni, hol vannak.