Nagy baj van az építőiparban az alapanyaghiány miatt Franciaországban is
Franciaországban is elszálltak az árak és a határidők az alapanyaghiány miatt.
Franciaországban is elszálltak az árak és a határidők az alapanyaghiány miatt.
Egy hosszú évtizede húzódó lakásügyre került pont két nappal az augusztus 20-i ünnep előtt. Több száz lakó lélegeztetett fel, és további százak kaptak reményt ahhoz, hogy egyszer végre valódi tulajdonosaik legyenek zuglói lakásaiknak. A kérdéses lakóházak megépítése bukta lett volna a parkológépes trükk nélkül, a lakók éveken keresztül éltek bizonytalanságban, és jelentős pluszköltséget kellett bevállalniuk, de a felelősök úgy tűnik, megússzák.
A tender nyertesei nagyjából kétharmadával drágábban rakják újra össze a 2015-ös világkiállításra épült pavilont, mint amennyibe az eredetileg került. Jövőre kell elkészülniük.
Húszezer afgán menekültet szállásolnak el, a költségeket a szállásplatform állja. Csak azok jelentkezését várják, akik az egész lakásukat kiadják.
Budapesten csak 3500, a nagyobb vidéki egyetemi városokban 10 ezer forinttal nőtt egyetlen hónap alatt az albérletek átlagos ára.
További másfél évet szánnak az agrárminisztérium tömbje és a Néprajzi Múzeum volt épülete együttes átépítésének előkészítésére.
Eközben a zuglói ellenzéki pártok közül többen is kiálltak Hadházy mellett, aki azzal húzta ki a gyufát Horváth Csabánál, hogy beleszólt az önkormányzat egyik telekeladási ügyébe.
Furcsa helyzet alakult ki az Appennin Nyrt. nevével fémjelzett új szántódi luxus-nyaralótelepnél. A több ütemben megvalósuló beruházás egy részét már átadták, az ott lakók strandolhatnak is, de a partot, bár kötelezettséget vállalt rá a fejlesztő, nem nyitották meg. Arra hivatkoznak, hogy még építési terület.
Pár éve még túl drága volt. Most még drágább lett.
A júliusban bemutatott otthonfelújítási stratégia nem számol a vályogházakkal, pedig akár a fenntarthatóságot, akár a szociális szempontokat nézzük, megkerülhetetlen a kérdés. Még az sem feltétenül igaz, hogy ne érné meg őket felújítani. A stratégia ráadásul a kormány korábbi szándékaival is szembemegy.
A jelenleg ITC-székház néven ismert épület bontásához a kormány 2 milliárd forintot ad.
A függőhíd Sátoraljaújhely két hegycsúcsát kötné össze.
Az eladó majdhogy nem zsaroló pozícióban van, bemondhat a megállapodottnál magasabb árat is, a vevőnek pedig ott helyben kell döntenie.
Adómentes juttatásnak számít a munkavállalónak ingyenesen, vagy kedvezményesen biztosított szolgálati lakás, vagy elhelyezés munkásszállón. A szálloda nem játszik.
A jelzáloghitelpiacon megdőlt minden rekord, akár az 1000 milliárd forintos határt is elérheti, sőt túl is lépheti év végére. Budapesten a legvalószínűbb, hogy további áremelkedés lesz a lakások piacán.
Az új lakások Magyarországon már most kétszer annyiba kerülnek, mint 2015-ben, és a használtak is csak egy kicsit húzzák lejjebb az átlagot, ehhez fogható áremelkedést sehol Európában nem mértek, még a második legnagyobb drágulás is csak 66 százalékos 2015 óta. Az is jól látszik a KSH és az Eurostat most kiadott számain, hogy a használt lakások már nem Budapesten a legdrágábbak, hanem a Balatonnál.
Nagyon sok félreértés kering a köztudatban a lakáshitelekkel kapcsolatban, ezek egy része pedig csak az igénylés során derül ki, ami komoly problémákat okozhat. Ezekből gyűjtöttünk össze néhány jellemzőt.
Az építmény központja a Dísz téren lesz.
Még jobban megdobhatja az új lakások árát az építőanyagok drágulása.
Egy gyanús haláleset miatt az idős embereket nemcsak kihasználó, hanem akár a halálba is segítő lakásmaffiáról kezdtek rettegni Óbudán, de a rendőrség alaposan kivizsgálta az ügyet, és nem talált bizonyítékot.