Hal Brands: Ha eddig nem volt veszélyes az ukrajnai megállapodás, most az lett
Az USA Ukrajna-politikája azért trükkös, mert a szemünk láttára változik – írja a Bloombergen az American Enterprize Institute munkatársa.
Az USA Ukrajna-politikája azért trükkös, mert a szemünk láttára változik – írja a Bloombergen az American Enterprize Institute munkatársa.
Donald Trump lépései bőven adnak témát a világsajtónak: vámok, vita Kijevvel, egyezkedés Moszkvával, átlépés Európa felett. Válogatásunk a világlapok írásaiból.
Ez a hét páratlanul fontos a háború utáni történelemben, mert hosszú időkre meghatározza a földrész sorsát. Most derül ki ugyanis, hogy képes-e a kontinens a saját jogán geopolitikai tényező lenni, vagy pedig marad gazdasági tömörülés, tényleges politikai befolyás nélkül.
A magyar miniszterelnök felbátorodott Donald Trump miatt, és ennek súlyos következményei lehetnek.
Ukrajna jövőjével foglalkozik a világsajtó Zelenszkij és Trump kudarcba fulladt pénteki tárgyalása után, a vasárnapi londoni találkozó és a jövő heti EU-csúcs előtt. Válogatásunk.
Trump és Zelenszkij találkozóját, a Tate fivérek szabadulását és a vámfenyegetéseket elemzi a világsajtó. Válogatásunk a lapok írásaiból.
Történelmi felvilágosítást adott az amerikai elnöknek a Daily Telegraph szakújságírója, és Európát is kioktatta arról, hogyan lehetne gyorsan lezárni háborút.
A német tudósító szerint általában véve elnyomóbb légkört tapasztalni Magyarországon, mint a kommunista diktatúra utolsó éveiben.
Az új amerikai vezetés sokat még nem csinált, csak szövegelt. Igazából a belpolitikára összpontosít, javában zsigereli ki az államapparátust: tömegesen bocsát el embereket, mert alighanem a saját híveivel akarja feltölteni a megüresedő állásokat.
Orbán Viktort felvillanyozták a barátai. A szerbeknél már a rendőrség kutakodik a USAID által támogatott szervezeteknél, Trump félreértelmezi Moszkva szándékait. Nemzetközi lapszemle.
A lap publicistája szerint Európának egyetlen esélye van: az összefogás.
Amerika Európa nélkül kezdett párbeszédet az oroszokkal a földrész létét érintő biztonsági kérdésekről, ugyanezt csinálja az ukránok feje fölött is a háború ügyében, így most Trump Putyin embere, kesztyűbáb. A zsarnok lenyomja az öreg kontinenst.
Európa érdeke, Trump motivációi, a német választások tanulságai a világsajtó fókuszában. Válogatásunk a lapok írásaiból.
A Financial Times fő külpolitikai elemzője azt hangsúlyozza kommentárjában, hogy Európának amerikai támogatás nélkül is meg kell védenie a liberális demokráciát, vagyis utóbbi számára kell veszélytelenné tenni a világot, és nem az autokráciának.
Meg kell az európaiakat győzni arról, hogy Ukrajna mellett kiállni csak úgy ér valamit, ha az tényleges támogatással párosul – írja a lap egykori főszerkesztője.
A kibontakozó világrendről és Robert Fico helyzetéről is ír a nemzetközi sajtó. Válogatásunk a világlapokból.
Válogatásunk a mértékadó lapok gyorsértékeléseiből.
A Spiegel Putyin washingtoni beépített embereiről ír, a Süddeutsche Zeitung a techguruk pálfordulásáról, az Independent arról, hogyan lehet legyűrni az AfD-t. Válogatásunk a világlapok írásaiból.
Ám ha Amerika immár ellenség, akkor az európai vezetőknek többé nem kell törődniük azzal, hogy tetszik-e Uncle Samnek, amit csinálnak – fejti ki Stephen Walt.