Hiányszakmában tanulna tovább, fizetésért?
Mindössze hat hónap alatt ad azonnal használható tudást és garantált munkalehetőséget a hazai informatikai és ICT piac egyik meghatározó vállalatcsoportja.
Mindössze hat hónap alatt ad azonnal használható tudást és garantált munkalehetőséget a hazai informatikai és ICT piac egyik meghatározó vállalatcsoportja.
Nem könnyű az iskolaválasztás, rengeteg szempontot érdemes figyelembe venni, még azt sem lehet megmondani, milyen egy jó iskola – véli Szél Dávid pszichológus, aki azért kérésünkre felsorolt néhány megfontolandó szempontot a döntéshez. Az interjú a csütörtökön, november 30-án megjelenő HVG Középiskola 2024 kiadványában jelenik meg, most itt, a hvg360-on is olvasható.
A Szegedi Egyetem modellváltása körül voltak a leghangosabb tiltakozások, mára viszont, úgy tűnik, az új rendszer beállt és működik. Szabó Gáborral, az egyetem korábbi rektorával, a mai fenntartó alapítvány kuratóriumi elnökével beszélgettünk. Az interjú a HVG Diploma 2024 kiadványában jelent meg, most itt, a hvg360-on is olvasható.
Ennek pedig a gazdasági fejlődés láthatja a kárát.
A rangsor azt mutatja, hogy a felvételi rendszer változásai után az új struktúrában az egyetemek a hagyományos erősségeiket viszik tovább, a hallgatók érdeklődése pedig nem módosult érdemben: az intézmények presztízse és képzési kínálatának jellege határozza meg a felsőfokú oktatásra pályázók választását. A cikkben böngészhető a teljes intézményi és kari rangsor.
A gyermekvédelmi népszavazási kérdésekre is hivatkoztak legújabb vizsgálatuknál.
November 22-e a magyar közoktatás napja, erre időzítve szerveznek flashmobot az oktatáspolitikával elégedetlen diáktüntetők a Belügyminisztérium épülete elé.
Alig van jelentkező a megüresedett tanári állásokra, aki pedig jelentkezik, annak gyakran vagy végzettsége nincsen, vagy egyéb okból alkalmatlan a tanításra. Iskolaigazgatókat kérdeztünk arról, hogyan zajlik a „tanárvadászat” a státusztörvény árnyékában. Riportalanyaink csak név nélkül vállalhatták, hogy beszéljenek a hvg360-nak.
Pár nap múlva választások lesznek Hollandiában, a kampány egyik fő vitakérdésévé vált az oktatás. Vannak, akik szerint túl sok külföldi tanul az országban, és ezt korlátozni kell, az egyetemi szövetség szerint azonban ez nevetséges. A magyar diákok között is népszerűek a holland egyetemek.
A Corvinus Egyetem előtt tüntetett mintegy száz diák és oktató az igazságtalanság ellen, valamint Ádám Zoltán nemrég kirúgott oktató visszavételéért. Megjelent és beszédet mondott Ádám is. (videó)
Csak az állami szektorból állhattak fel ennyien július közepétől augusztus végéig, az egyházi és egyéb fenntartású intézményekről nem tudunk.
A nemzetközi egyetemi rangsorokban nem a modellváltás vagy más reformintézkedések, hanem Karikó Katalin és Krausz Ferenc Nobel-díja miatt léphetnek előre a magyarországi univerzitások.
Rábel Krisztina, a Külső-Pesti Tankerületi Központ vezetője többszöri idézésre végül pénteken megjelent a bíróságon. Először tagadta, hogy idézést kapott volna, majd azt mondta, hogy nem találta a papírt, végül ma reggel a kollégái keresték meg az idézést. Kérdezték a tanárok kiválasztásáról, és arról is, egyeztetett-e az igazgatóval vagy Marosi Beatrixszal.
Maruzsa Zoltán, Rétvári Bence és Nyitrai Zsolt is egyetértett csütörtökön: az Orbán-kormány minden eddiginél nagyobb forrásokat biztosít a magyar oktatás számára.
Az egykori gimnáziumi iskolaigazgató azt tanácsolja minden magyar pedagógusnak, hogy hagyja ott a pályát, a szülőknek pedig azt, hogy a gyerekeik érdekében menjenek külföldre.
A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy a rendszerváltás óta nem voltak ennyien, akik felsőfokú végzettség nélkül taníthattak.
Nemcsak egy szigetszentmiklósi iskolában vihetnek fel hamis adatokat a KRÉTA rendszerébe a tanárhiány miatt, hanem az egész országban, üzemszerűen.
A karinthys tanárok pere bírócsere után folytatódott szerdán. Az új bíró azt ígérte, hogy szankcionálni fogja Rábel Krisztinát, a Külső-pesti Tankerületi Központ vezetőjét, amennyiben az nem tesz eleget kötelezettségeinek.
Van, ahol kevés ponttal honorálják csak az MCC-s képzést a felvételin, és olyan egyetem is akad, amely csak egy év múlva fog dönteni
Az ott dolgozók szerint nincsenek szakszerűen vezetve a helyettesítések.