Rossz történelmi kort idéz az ATV szerint, hogy Magyar Péter listázza a munkatársaikat, emiatt már valaki be is panaszolta
Könnyen lehet, hogy jogi következményei lesznek a Tisza Párt alelnöke „listázós” posztjának.
Könnyen lehet, hogy jogi következményei lesznek a Tisza Párt alelnöke „listázós” posztjának.
A miniszterelnök Győr elvesztéséért a Borkai-ügyet okolja, Budapesten már elkönyvelte Karácsony Gergely győzelmét, Magyar Pétert pedig nem tartja a Fideszből kiugrottnak.
A fideszes Dézsi Csaba gratulált ugyan az őt legyőző Pintér Bencének, de megjegyezte azért, hogy újraszámoltatják a szavazatokat, amúgy meg az utódját alkalmatlannak tartja a városvezetésre. Borkai Zsolt pedig csak az MSZP trójai falova szerinte.
A Tisza Párt alelnöke szerint a csatorna a Fidesz házi televíziója, amelynek élő műsorából hétfőn este emiatt ki is jött, majd elkezdte a Facebookon listázni az ott dolgozókat, és provokációt emlegetett.
Vitézy Dávidnak 3 napja van fellebbezni a határozat ellen.
A Törvényalkotásai Bizottság (TAB) azonban minden kiigazított.
Sőt, lehet, hogy egyszerre lesz az EP és a fővárosi közgyűlés tagja.
Győr frissen megválasztott polgármestere bízik benne, hogy a fideszes képviselők is tudják: a városért együtt kell dolgozniuk.
Láthatóan sokan nem akarták, hogy újrázzon az előző vezetés.
A szavazatok ismételt megszámlálása nem ördögtől való, de a kis szavazatkülönbség még nem elég nyomós indok hozzá.
Sem 18, sem 92 éves polgármester nem lesz a vasárnapi választás eredményei szerint.
Pár perccel azután, hogy Donáth Anna bejelentette lemondását a Momentum elnöki posztjáról, a párt volt elnöke, Fekete-Győr András már be is jelentette, hogy visszatérne. A hvg.hu úgy tudja, egyelőre ő az egyetlen hivatalos elnökjelölt, de a nyári tisztújításig – amely a teljes elnökségre vonatkozik – még mások is kedvet kaphatnak.
A választásnak az egész Fidesz-világra komoly következményei lesznek az elemző szerint.
A koalíciós partner kereszténydemokraták a nagyobbik kormánypárt polgármesterjelöltjére indultak rá, és bejött nekik.
Választási kampányfogásnak minősítette, ezért élből elutasította az Országgyűlés szakbizottságának kormánypárti többsége az ellenzék kezdeményezését, amely alapján megfoszthatnák hivatalától Sulyok László államfőt. Ezért nem is javasolják az eljárás elindítását – ezt a Fidesz–KDNP-s többség az esti titkos szavazáson is várhatóan jóváhagyja, így nem is kerül a téma az Alkotmánybíróság elé, ahol dönthetnének róla.
„Ez a hármas szövetség nem egy összefogás, hanem egy önfeladás” – fogalmazott a politikus, aki függetlenként folytatja.
Győr leköszönő fideszes polgármestere nehezen emészti meg a vereséget.