Leszedték a Twitter-központról az X logót
Nem sok ideig húzta az X a Twitter-székház tetején.
Nem sok ideig húzta az X a Twitter-székház tetején.
Előrejelzések szerint 2050-ig a dinamikus népességnövekedéssel párhuzamosan a globális élelmiszerigény is mintegy 70 százalékkal megugrik majd, miközben a mezőgazdaság helyzetét már most megnehezíti a vízkészletek szűkössége, az ellátási láncok akadozása és az egyre gyakoribb szélsőséges időjárási körülmények. Hogyan forradalmasítja a big data a mezőgazdálkodást, mire jók a távérzékelő rendszerek és hogyan működik a digitális rovarcsapda? A robotika, az automatizálás és a mesterséges intelligencia nem csupán a termelés hatékonyságát és volumenét növelik, de kiaknázásukkal egyben a fenntarthatóságba is fektetünk. A Stylers információtechnológiai cégcsoport elemzésében napjaink legfontosabb agrártechnológiai trendjeit gyűjtötte össze.
Míg régebben luxusnak számított a repülés a vonatozással szemben, mára sok helyen fordítottá válik a helyzet. És ennek sajnos súlyos következményei lehetnek.
Néha olyan érzése van az embernek, hogy Elon Musk egyfajta játszótérnek tekinti a megvásárolt Twittert: szinte hetente borzolja a kedélyeket valamilyen változtatási tervvel. A legújabb ilyen a sötét mód bevezetése, amely mégsem bizonyult problémamentesnek.
NASA+ néven indít saját streamingszolgáltatást a NASA, emellett a webes- és mobilos felületeiket is megújítják.
Nem felelt meg az X, a Twitter új neve az Apple alkalmazásboltjában a minimum karakterszámra vonatkozó követelményeinek, így első nekifutásra nem sikerült átírni az iPhone-os alkalmazás nevét. Gond van máshol is: a hirtelen jött név- és logóváltás az Edge böngésző egyik biztonsági funkcióját is aktiválta.
Egyre több helyen mutatja meg képességeit a mesterséges intelligencia. New Yorkban például egyre nehezebb lesz majd elbliccelni a jegyvételt a metróban, de máris vannak, akiknek ez nagyon nem tetszik, és ezek nem azok, akik jegy nélkül utaznának.
Konkrétan utalt a brit Google vezére egy rádióműsorban, hogy ne bízzunk abban, amit a Google chatbotja, a Bard mond, és ellenőrizzük a kapott információkat a keresőben.
Másfél ezer alkalmazásfejlesztő nevében indítottak csoportos keresetet az Apple ellen. A tét még az Apple-nek sem kicsi: egymilliárd dollárról van szó.
Külső, harmadik féltől származó appok telepítését lehetővé tevő alkalmazásboltot kapott a Flipper Zero, amelyet rendszerek biztonságának tesztelése mellett rossz kezekben rosszindulatú célokra is lehet használni.
A nagyobb lapok után az Arcanum digitális tárház a falusi, kisvárosi újságok feldolgozására készül. Külföldön közben érdeklődnek a családi vállalkozás fejlesztése, az újságcikkeket körülhatároló intelligens rendszer iránt.
Fúrni nem feltétlenül kell, a telefont nyomogatni annál inkább, de azért azt sem túl sokáig. Az okosotthonos megoldásokban is utazó cseh Tesla egyik alapszettjét teszteltük.
Rengeteg életet menthet meg a Sheffieldi Egyetem távolról irányítható robotja, amely akár háborús övezetekben is meg tudja kezdeni a sebesültek ellátását
Összegyűjtöttük egy cikkbe a hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témáit.
A felhasználói oldalon ezer forintokban mérhető a különbség, ami a bevételi oldalon havonta milliárdos pluszt jelent. A Netflix példája megmutatta, mi történhet, ha az online tartalomszolgáltatók nem nézik ölbe tett kézzel, hogy egy fél utca egyetlen közös fiókot használ.
Norvégia dél-nyugati részén nagyjából 70 milliárd tonna foszfátkőzet pihen a mélyben. A világnak évente körülbelül 50 millió tonna foszforra van szüksége.
Épületekre csak engedéllyel lehet ilyesmit felszerelni, amivel a jelek szerint a Twitter/X nem rendelkezett.
Harmincszorosára nőtt a bírósági végzéssel eltávolíttatott tartalmak száma az orosz VKontakte közösségi oldalon, mióta Oroszország háborút indított Ukrajna ellen – derül ki a Citizen Lab jelentéséből.
A NASA egy apró textilgömbbe zárta volna be az űrhajósokat akkor, ha az űrrepülőgép meghibásodik. Később elvetette a tervet, és inkább mindenkire adott egy szkafandert.
A Netflix nem tervez natív alkalmazást fejleszteni az Apple Vison Pro szemüvegre, ez azonban nem jelenti azt, hogy ne lehetne majd használni a platformot az eszközön – az élmény azonban nem lesz annyira teljes, mint egy kimondottan a szemüvegre írt alkalmazás esetében.