„Mosolygós fejet” vágott a Nap a NASA tudósainak
A NASA ezúttal több koronális lyukat is megfigyelt a Nap felszínén, amelyek egészen különleges alakzatba rendeződtek.
A NASA ezúttal több koronális lyukat is megfigyelt a Nap felszínén, amelyek egészen különleges alakzatba rendeződtek.
Az ősrobbanás után mintegy 400 millió évvel indult útnak annak az objektumnak a fénye, amit most a James Webb űrteleszkóp is érzékelt. Kiderült, valójában nem egy, hanem két objektum rejtőzik ott.
Magyar felsőoktatási intézmény is bekerült az idén először publikált egyetemi fenntarthatósági rangsorba – három is.
Az Európai Űrügynökség (ESA) Solar Orbiter nevű eszköze a nyugodt koronáról – vagyis amikor a kevesebb a napkitörés – készített felvételt.
Új utakat nyithat a műanyag-feldolgozásban amerikai kutatók projektje: akár többször is vissza lehet állítani a használt műanyagot eredeti állapotába.
3D-nyomtatott műhússal készül betörni a piacra egy izraeli startup. A Redefine Meat (Hús Újragondolva) cég nemcsak arra ügyel, hogy a terméküknek húsíze legyen, a kinézete és a textúrája is igyekszik mindenben az igazit imitálni. A Deutsche Welle riportja.
Logikusnak tűnik, hogy az ismétlődő folyamatokat igénylő konyhai feladatok automatizálására robotokat vessenek be. Újabban már arra lehetőség van, hogy ezek a robotok meg is kóstolják az ételt, és döntsenek a további fűszerezésről.
A NASA InSight szondája rögzítette annak az égitestnek a hangját, ami 24 méter mély krátert ütött a Mars felszínébe.
Tavaly több mint 10 millió tuberkulózisos esetet regisztráltak, ez 4,5 százalékos emelkedés a 2020-as év adataihoz képest.
Az ENSZ szerint a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésére tett ígéretekből alig valósítottak meg valamit az országok, emiatt a 1,5 Celsius-fokos határ tartására minimáls esélyünk maradt.
Világviszonylatban is újnak számító, a ma alkalmazott legkorszerűbb technikával, úgynevezett orbitális aterektómiával végeztek végtagmentő katéteres érműtétet a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Szent-Györgyi Albert klinikai központjában – tájékoztatott a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága csütörtökön.
A NASA szakembereinek sikerült közelebb jutniuk annak megválaszolásához, hogy miként keletkeztek a Szaturnusz gyűrűi.
Magyar kutatók bevonásával sikerült pontot tenni arra az évtizedek óta fennálló kérdésre, hogy a hamis mosolygás boldogabbá teszi-e az embert.
Az Európai Űrügynökség űrszondája, a Proba-2 több fotót is készített a legutóbbi részleges napfogyatkozásról, ezeket pedig egy videóba gyúrta össze.
Az amerikai kutatók szerint a terhesség korai szakaszától egészen a középső szakaszáig érdemes kerülni a légszennyezettséget, mert annak olyan hatása lehet, mintha dohányozna a kismama.
Azok, akik éjszaka is dolgoznak és esznek, könnyebben lehetnek depressziósak. Ha azonban legalább az utóbbin változtatnak egy kicsit, az pozitívan hathat a mentális egészségükre.
A Toxoplasma gondii a világ egyik leggyakoribb parazitája, ennek ellenére ma is képes meglepni a kutatókat. Most például azzal, hogy úgy tűnik: a parazita a fertőzött személyiségében is okozhat bizonyos változásokat.
A kutatók az MRI-vizsgálatok eredményét megmutatták egy algoritmusnak, ami megmondta, egy adott ponton milyen érzések fogalmazódnak meg az emberben.
A világtörténelem során számos olyan esemény történt, amik miatt az emberek úgy érezhették, a legrosszabb időszakon mennek keresztül. Ezt erősíti meg a történelemtudomány is: a hivatalos álláspont szerint is a létező leggyötrelmesebb év volt.
Nagy metánkibocsátó forrásokat azonosított a Földön a NASA egy új, a Nemzetközi Űrállomáson július óta működő műszere, amelyet pedig nem is erre a célra fejlesztettek – közölte az amerikai űrkutatási hivatal.