Megvan a válasz a kérdésre: a mosolygástól lesz jókedvünk, vagy a jókedv miatt mosolygunk?
Magyar kutatók bevonásával sikerült pontot tenni arra az évtizedek óta fennálló kérdésre, hogy a hamis mosolygás boldogabbá teszi-e az embert.
Magyar kutatók bevonásával sikerült pontot tenni arra az évtizedek óta fennálló kérdésre, hogy a hamis mosolygás boldogabbá teszi-e az embert.
Az amerikai kutatók szerint a terhesség korai szakaszától egészen a középső szakaszáig érdemes kerülni a légszennyezettséget, mert annak olyan hatása lehet, mintha dohányozna a kismama.
Azok, akik éjszaka is dolgoznak és esznek, könnyebben lehetnek depressziósak. Ha azonban legalább az utóbbin változtatnak egy kicsit, az pozitívan hathat a mentális egészségükre.
A Toxoplasma gondii a világ egyik leggyakoribb parazitája, ennek ellenére ma is képes meglepni a kutatókat. Most például azzal, hogy úgy tűnik: a parazita a fertőzött személyiségében is okozhat bizonyos változásokat.
Nagy metánkibocsátó forrásokat azonosított a Földön a NASA egy új, a Nemzetközi Űrállomáson július óta működő műszere, amelyet pedig nem is erre a célra fejlesztettek – közölte az amerikai űrkutatási hivatal.
A roncs közelében 1998-ban észlelték először a tárgyat jelző szonárjelet. Most kiderült, mit takart a jel.
Lesújtó eredményre jutott egy friss klímajelentés, amely szerint a fejlett világban azonnal csökkenteni kéne az emberek húsfogyasztását, ha el akarjuk kerülni a klímakatasztrófa legsúlyosabb következményeit.
A Zürichi Egyetem tudósa, Gabriel Jorgewich-Cohen félszáz állatfaj hangjait rögzítette, olyanokét, melyeket eddig némának gondoltak a tudósok.
Kevesen gondolnák, de egy kis odafigyeléssel tényleg érezhető módon lehet csökkenteni a havi számlák összegét. És adott esetben még komolyabb kompromisszumot sem kell vállalnunk. De mik is ezek?