Minden jel arra mutat, hogy hamarabb lehetett élet a Marson, mint a Földön
Egy új tanulmány alapján úgy tűnik, az élet kialakulásának feltételei egy időben ideálisabbak voltak a Marson, mint a Földön.
Egy új tanulmány alapján úgy tűnik, az élet kialakulásának feltételei egy időben ideálisabbak voltak a Marson, mint a Földön.
A rágcsálók idegrendszere tájékozódás közben nemcsak az állat pozícióját képes rövid távon előrejelezni, hanem az előrejelzés bizonytalanságát is meg tudja jeleníteni – fedezték fel az ELKH Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet (KOKI) és Wigner Fizikai Kutatóközpont (Wigner FK) kutatói.
A tongai vulkánkitörés 200 atombomba erejének felelt meg, és nagyobb volt, mint az 1883-as indonéziai Krakatau-katasztrófa.
A modern tudományban egyre inkább használatos rendkívüli kicsi, illetve óriási nagyságrendek jelölésére új előképzőkről döntöttek pénteken Versailles-ban az Általános Súly- és Mértékügyi Konferencián (CGPM) részt vevő szakemberek. Az új mértékegység bevezetésével a Föld tömege immár hat ronnagramm.
A kövület alapján a paleontológusok ragadozónak nézték a lábnyom gazdáját, a mesterséges intelligencia viszont megmondta, hogy igazából egy szelíd növényevőé lehetett.
Egyre több ember halálát okozzák az antibiotikumokra rezisztens baktériumok, és ez a jövőben várhatóan csak rosszabb lesz.
A skót kutatók tatukat fertőztek meg leprával, és kiderült, a májuk képes volt a regenerálódásra.
A kutatók szerint a macskák hunyorogva, lassan pislogva „mosolyognak”. Ha az ember is ezt teszi, fel tudja velük venni a kapcsolatot.
Az indiai Skyroot nevű cég pénteken reggel indította útnak azt az űrrakétát, ami 83 kg terhet képes magával vinni 100 km-es magasságba.
Hatvan éve, 1962. november 18-án halt meg Niels Bohr dán fizikus, aki a fizika mellett a fociban is kitűnt, Nobel-díja mellé pedig egy igen különleges házat kapott ajándékba.
Egy születőben lévő csillagot sikerült lefotóznia a James Webb űrteleszkópnak, ami jelenleg is magába szívja a körülötte lévő gázt és port.
Nyolcvanszorosára emelkedett a klímaváltozás miatt azoknak a heves esőzéseknek a kockázata, amelyek következtében a közelmúltban pusztító árvizek sújtották Nigériát, Nigert és Csádot – derült ki nemzetközi klímaszakértők egy csoportjának új tanulmányából.
Összesen négy magyar kutató került fel a legtöbbet idézett tanulmányokkal rendelkező tudósok listájára.
A 11 éves Yusuf az eddigi legmagasabb IQ-val rendelkező ember a 18 éven aluliak között, de még Stephen Hawkingra is rávert két pontot a Mensa-teszten.
A kutatók mérései szerint az antarktiszi jég alatt is rengeteg fitoplankton él, annak ellenére, hogy fényre van szükségük az energiatermeléshez.
Rengeteg egészségügyi problémát okozhat, ha a szervezetben vitaminhiány lép fel. Mivel a D-vitamint a napfénnyel tudjuk a szervezetünkbe juttatni, a késő ősztől kora tavaszig érdemes D-vitamint szednünk.
Százhúsz éve, 1902. november 17-én született Wigner Jenő Pál (Eugene Paul Wigner) Nobel-díjas magyar-amerikai fizikus.
A Tudományos Újságírók Klubja által kiírt Juhari Zsuzsanna-díjat idén a Csillagvizsgáló Blog alapítója, Barna Barnabás csillagász kapta.
A törökországi Göbekli Tepe területnek csupán az 5 százalékát tárták fel eddig a kutatók, de már így is felbecsülhetetlen leletekre bukkantak.
Egy új kutatásban az autista emberek felülmúlták az érzelemfelismerő teszteken a kontrollcsoportot. Úgy tűnik, eddig csak nem a megfelelő formában vizsgálták őket a tudósok.