DNS-szűrést indít Ausztrália, hogy felmérje a rák- és a szívbetegségek kockázatát
Bárki elküldheti a nyálmintáját, hogy kiderüljön, mekkora eséllyel alakulnak ki nála bizonyos daganatos vagy szívbetegségek.
Bárki elküldheti a nyálmintáját, hogy kiderüljön, mekkora eséllyel alakulnak ki nála bizonyos daganatos vagy szívbetegségek.
Egy friss felmérés szerint a dél-kaliforniai gyerekek körében már a második legnépszerűbb nikotinos termék az ízesített, nikotint tartalmazó gumicukor.
A középkori szerzetesek bélproblémáit a kolostorkerti trágyázás okozhatta egy friss brit régészeti tanulmány szerint. A kolostorban élő szerzetesek bélrendszerét nagyobb eséllyel fertőzték meg paraziták, mint a sokkal szűkösebb, egészségtelenebb körülmények között élő pórnépét. A szerzetesek nagyobb fertőzésveszélynek lehettek kitéve, mert saját zöldséget és gyümölcsöt termesztettek, és könnyen lehet, hogy friss emberi ürüléket használtak a talaj termővé tételéhez.
A legtöbb ember tisztában van azokkal a szabályokkal, amiket nem szerencsés villámlás idején csinálni. Sokan nem tudják azonban, hogy attól, mert fedett helyen vannak, még ugyanúgy érheti őket baleset.
Ha esetleg hezitálna.
13 lehetséges régiót azonosítottak be a Hold déli sarkán.
Világszerte majdnem megkétszereződött a leégett fák mennyisége az elmúlt húsz év alatt – közölte a világ erdőit figyelő Global Forest Watch adatait. A magasabb hőmérsékleteket és nagyobb szárazságot előidéző éghajlatváltozás az egyik fő tényezője ennek a növekedésnek.
Durván kilőhet a vérhígító készítmények ára, részben a sertéspestis miatt. De kinek és mire is kell a vérhígító?
Az is kiderült, hogy ezzel a módszerrel sokkal több embert lehet beoltani.
A rendkívül lassan bomló, ezért örök vegyületként emlegetett anyagok semlegesítése eddig rendkívül költséges feladat volt. Egy új módszer olcsó megoldást jelenthet.
Néhány csigolya és egy állkapocs segítségével a kutatók megalkották az ősi cápa 3D-s modelljét, amiből kiderült, óriási állatról volt szó.
A Tufts és az Oxford Egyetem kutatói szerint a herpeszt és a bárányhimlőt okozó vírusok akár Alzheimer-kórhoz is vezethetnek.
Háromszázhatvan éve, 1662. augusztus 19-én halt meg Párizsban a 17. század egyik legragyogóbb elméje, a francia Blaise Pascal, aki maradandót alkotott a matematika, a fizika és a filozófia területén is. Gondolatok című műve nem csak a francia próza remekműve, de a nyugati és keresztény gondolkodás egyik csúcspontja is.
Kilencven éve, 1932. augusztus 18-án született Luc Montagnier Nobel-díjas francia kutatóorvos, virológus, az AIDS-et okozó HIV-vírus egyik felfedezője.
A grönlandi Liparis gibbus vérében olyan fehérjék találhatók, amelyek megakadályozzák, hogy az állat megfagyjon.
Nemcsak a légkörből, de a földrészek mozgásából származó oxigén is alakította a tengerek élővilágának sokszínűségét a földi élet kezdetén egy új tanulmány szerint.
A fény- és zajszennyezés a madaraknál is kialvatlanságot okoz egy új kutatás szerint.
A Saccorhytus coronarius kövületét még 2017-ben találták meg a tudósok, de arra csak most jöttek rá, hogyan maradhatott életben.
Bár első hallásra ijesztő lehet, hogy ezernél is több rovarfaj DNS-ét fedezték fel különböző teákban, ez valójában jó hír a természetért aggódok számára.
Az ENSZ korábban azt közölte, hogy az újabb mérföldkő novemberben lehet meg, de úgy tűnik, nem kell addig várni.