Fotó jött a Marsról, mintha egy ujjlenyomatot látnánk rajta
A NASA közzétett egy fotót egy marsi kráterről, aminek egyes részei úgy néznek ki, mintha egy emberi ujjlenyomatot látnánk a magasból.
A NASA közzétett egy fotót egy marsi kráterről, aminek egyes részei úgy néznek ki, mintha egy emberi ujjlenyomatot látnánk a magasból.
Közel két és fél év telt el az új koronavírus első megjelenése óta, ám a kutatók még mindig keményen dolgoznak azon, hogy kiderítsék, hogyan hat a kórokozó az emberi szervezetre.
Az Indonéziához tartozó Flores-szigeten korábban az emberéhez hasonló csontokra bukkantak. Egy antropológus úgy vélekedik: ennyiből nem lehet azt mondani, hogy a faj mára kihalt volna.
A Hubble űrteleszkóp egy ultradiffúz galaxist kapott lencsevégre.
A négy legfényesebb bolygó, a Jupiter, a Vénusz, a Mars és a Szaturnusz, valamint a Hold egymás után, egy vonalban látható a hajnali égbolton a következő napokban.
Egy friss kutatás szerint érdemes lenne nagyobb hangsúlyt fektetni a depressziót kezelő terápiára, mielőtt gyógyszereket kezd el szedni valaki.
Közel 10 évvel korábban egy, a csillagközi térből érkezett objektum csapódott a Csendes-óceánba. Avi Loeb asztrofizikus szerint érdemes lenne megvizsgálni.
Másfél ezer éves evőeszközre (villára) és medálos fülbevalóra bukkantak az Észak-Izraelben, a Galileai-tengernél, másik nevén a Kinneret-tónál folyó ásatásokon – jelentette a Jediót Ahronót című izraeli újság.
A természetvédelmi területekről készült eddigi legnagyobb tanulmány szerint a legtöbbjük nem jelent védelmet a vadon élő állatok és növények számára.
Mivel az eddig begyűjtött adatok miatt csak kevés dolgot tudunk róla, eljött az idő, hogy jobban is megismerjük az Uránuszt – ez áll legalábbis egy, a nemzetközi sajtó által megszerzett tudományos beszámolóban.
Hirtelen megugrott a kisgyerekeknél a súlyos májgyulladást okozó adenovirus-fertőzések száma több országban. Az adenovirusok általában légúti megbetegedéseket okoznak, csak legyengült immunrendszer esetén támadják a májat, most viszont egészséges gyerekek kerültek súlyos állapotba.
Sokszínű kémia néven ingyenes, online előkészítő segíti az érettségi előtt álló diákokat. A tananyag kidolgozásában a Budapesti Műszaki Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Semmelweis Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem oktatói vettek részt.
Térítésmentesen lehet keresni a Magyarországról készült Sentinel-űrfelvételek között a Földmegfigyelési Információs Rendszer (FIR) projekt keretében kialakított eFöld Portálon.
A mironóva olyan csillagrobbanás, ami egy fehér törpe felszínén megy végbe.
Új kutatás bizonyítja az állatok elvont gondolkodásra való képességét. Máshogyan reagálnak ugyanis a napos csibék egy esemény várható, illetve meglepő kimenetelére.
Másodszor osztotta ki a Szkeptikus Társaság a Laposföld-díjat, amelyet az év legkártékonyabb áltudományos tevékenységéért ítélnek oda. Gődény Györgynek nem sikerült megvédenie a címét, a jelöltek között Dúró Dóra és a Origo.hu szerkesztősége is ott volt.
A múlt héten véget ért Egerben az Európai Leány Matematikai Diákolimpia (EGMO), amelyen idén 57 országból 222 versenyző mérte össze az erejét. Magyarország első alkalommal szervezte meg a nagyszabású versenyt, amelyen a legeredményesebb az Egyesült Államok csapata lett. Az európai nemzetek sorában a magyar csapat az ötödik helyen végzett. Arany-, ezüst- és bronzérmeket is hoztunk.
A prosztatarák agresszív formájához köthető baktériumokat fedeztek fel angol kutatók, akik azt remélik, eredményeik forradalmasíthatják a betegség legsúlyosabb változatának megelőzését és gyógyítását.
A kutatók hosszabb ideje vizsgálják, milyen anyagokat lehetne felhasználni a marsi bázisok építéséhez. A lehetőségek köre most egy új elmélettel bővült.
Egy X2.2-es napkitörést észleltek csütörtök délelőtt a műholdak, ami az egyik legerősebb ilyen jelenség.