Amerikai csillagászok, kutatók és tudósok szerint a következő tíz évben az Uránusz felfedezése kell, hogy prioritást élvezzen a többi űrkutatási projekthez képest – számolt be róla a Gizmodo a jelentés alapján, amely több száz oldalon összegzi a tervezett misszió fontosságát.
Ezek egyike, hogy az Uránuszról viszonylag keveset tudunk, ám az ismereteinket egy új szonda segítségével tovább bővíthetnénk. A szerkezetnek valamikor 2023 és 2032 között kellene útnak indulnia, amely feladatot a jelenleg rendelkezésre álló hordozórakéták is el tudnák végezni.
A tudósok persze nem csak úgy kitalálták a célállomást – a témában egy felmérés is készült, összesen több mint tizenkét téma figyelembevételével. A jelentés kitér többek közt az exo-, azaz a Naprendszeren kívüli bolygók tüzetesebb vizsgálatára, valamint az Enceladus, vagyis a Szaturnusz hatodik legnagyobb holdjának felfedezésére is.
Mind közül viszont az Uránusz igazgatja legjobban a kutatókat, akik ezért minden másnál fontosabbnak tartják a különös planéta megtekintését. A missziónak – írták erről – ki kellene terjednie a bolygó összetételének és szerkezetének, továbbá a mágneses mezejének vizsgálatára is. A kutatóknak mindemellett azt is meg kellene határozniuk,
hogyan lehetne az Uránusz felszínére jutni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.