Senki sem érti, mi történik: felborult a klíma a Neptunuszon
A Neptunusz egy rendkívül érdekes hely, egy friss tudományos beszámoló pedig csak még furcsábbá teszi a bolygót: jelentős hőmérséklet-változást észleltek rajta.
A Neptunusz egy rendkívül érdekes hely, egy friss tudományos beszámoló pedig csak még furcsábbá teszi a bolygót: jelentős hőmérséklet-változást észleltek rajta.
A Négyzetkilométeres Hálózat (Square Kilometre Array Observatory) eszközök tízezreivel igyekszik majd rádiójeleket befogni, így a kutatók szerint arra is esély nyílik, hogy tisztázzuk a nagy kérdést: van-e odakint értelmes élet?
A C/2014 UN271 jelű égitest a csillagászok által valaha észlelt legnagyobb üstökös. A Naprendszer határán lévő régióból érkezett és oda is megy vissza – évmilliók múlva.
Az ELTE egyedülálló kísérleti berendezése lehetővé tette, hogy a kutatók érzékeljék a világ legkisebb földrengéseit.
Gibbonkölyök született a kínai Hajnan szigetén – jelentette be szerdán a Hajnani Trópusi Esőerdő Nemzeti Park.
A kutatók több mint 350, a fejfájással kapcsolatos tudományos publikációt néztek át, hogy megtudják, pontosan hány embert érint a fejfájás.
Miután rovereket küldött a Holdra, landolt a Marson és saját űrállomását is építeni kezdte, Kína most a távoli csillagrendszereket igyekszik szemügyre venni. A Föld 2.0-t keresik.
Két galaxis látványos ütközésével, illetve az azt eredményező háromszög formával bővítette a kutatók fotóalbumát a Hubble űrteleszkóp.
A Hold Földhöz közelebbi, és tőlünk távolabbi oldalának felszíne között nagyon nagy a különbség. A miértre már eddig is született néhány magyarázat, most azonban egy egészen új elképzeléssel álltak elő a tudósok.
Az AR2987 jelű napfoltnál koronakidobódást is megfigyeltek a szakemberek.
Az okok: szárazság, magas hőmérséklet.
Nincs minden veszve a kor előrehaladtával: egy új kutatás szerint az edzés még ekkor is csodákat tehet az izmokkal, legalábbis erre utalnak az ígéretes állatkísérletek.
A szomszédos égitest, vagyis a Hold felszíne tele van kráterekkel, amiket a becsapódó űrsziklák vájtak ki. Az egyik különösen érdekes.
Néhány évtizeddel korábban erőteljes földrengés rázta meg Alaszka környékét, amely földcsuszamláshoz, majd óriási hullámokhoz vezetett.
Az ugróférgek kinézetre olyanok, mint a nálunk is honos földigiliszták. Ezek viszont egyáltalán nem barátságos élőlények: amerre csak mennek, komoly bajba sodorják az ökoszisztémát.
Meglepő eredményre jutott egy amerikai kutatás: a környezeti hőmérséklet hatással lehet a vérvétel eredményére.
Egy apró égitestről van szó, ami a szakértők szerint a Naprendszeren kívülről jött.
A szakemberek RNS-vírusok után kutattak, ehhez 121 különböző helyről 35 ezer vízmintát gyűjtöttek be.
Általánosan elfogadott vélekedés, hogy egykori őseink között morgások útján történt az információcsere. A legújabb kutatások viszont megkérdőjelezik ezt.
Az amerikai kormány adatai szerint 2021-ben már a második egymást követő évben nőtt rekordmennyiséggel a légkör metánszintje.