Ritka jelenetet vettek videóra a tudósok, a klímaváltozás egyértelmű jele lehet
A jegesmedvék valószínűleg így pótolják a fókák hiányát.
A jegesmedvék valószínűleg így pótolják a fókák hiányát.
A variánst aggasztónak nevezték a szakhatóságok, de hangsúlyozták, hogy a változatnak egyelőre nincs halálos áldozata.
Egy lengyel barlangban találták meg Európa és Ázsia legősibb, több mint 40 ezer éves olyan ékszerét – egy mamutagyarból készült függőt –, amelyet emberi kéz munkált meg.
A virológus szerint azért is aggasztó a Dél-Afrikából származó variáns, mert „kiugróan sok mutáció jelent meg a tüskefehérjén”.
Brit kutatók több tucat résztvevővel mérték fel, meddig tart az igazán örömteli ölelkezés, és milyen formában.
Nagyobb arányban szakadnak el egymástól az egyébként monogám kapcsolatban élő albatroszok a tengervíz felszíni hőmérsékletének emelkedése hatására - állapította meg egy nemzetközi kutatócsoport.
A JAMA orvosi szakfolyóiratban megjelent tanulmány az első olyan, ami számszerűsíti az anosmia, vagyis a szaglásvesztés jelenségének amerikai érintettjeit.
Húszévnyi kutatómunkával ehető liliomot nemesített a kínai Délnyugati Erdészeti Egyetem Hszü Jungjen vezette kutatócsoportja.
Egy ritka, 2000 éves ezüstsékelt fedeztek fel Izraelben egy régészeti lelőhelyen – közölte az Izraeli Régészeti Hatóság (IAA).
Több krónikus betegség is jóval az európai átlag felett érinti a magyar lakosságot, ilyen például a magas vérnyomás és a cukorbetegség, amelyek az emberek mintegy harmadát veszélyeztetik. A Dokio online tünetellenőrző rendszer adatai alapján gyakoriak a felnőtt lakosság körében az olyan kockázati tényezők, melyek az ilyen krónikus betegségek kialakulásában szerepet játszanak. Ezek a népbetegségek, illetve a súlyosabb állapotok egészségesebb életmóddal és rendszeres orvosi konzultációval sok esetben megelőzhetőek lennének.
Az ismert kikötőváros, Agiokampos közelében végeztek ásatásokat a szakemberek, ott találtak olyan kerámiát, amire a Meliboea szót vésték.
A NASA szokásához híven a Black Friday alkalmából a fekete lyukakról posztol, és ezúttal is sikerült egy igen izgalmas dologra felhívni a tudományt szeretők figyelmét.
A BioNTech már elkezdte vizsgálni a B.1.1.529 kódnevű újfajta koronavírust, hogy kiderüljön, kell-e változtatni a Pfizerrel közös védőoltáson.
Nemcsak az egészséget, a környezetet is károsítja a rossz táplálkozás – derült ki egy friss tanulmányból. A világ lakosságának majdnem fele szenved a helytelen étrend miatt, ami a túl sok vagy a túl kevés étel következménye.
Tóth Viktor neuromérnök cukrozott vízzel jutalmazta a jól teljesítő rágcsálókat. 11 hét alatt képezte ki őket.
Az Alpha Centauri egy három csillagból álló rendszer, ám a kutatók szerint még bőven van, amit nem tudunk róla. Ezért is indul egy újabb misszió, és közben remélik, hogy horogra akad legalább egy, az élet alapvető feltételeinek megfelelő planéta.
A 3D-nyomtatott protézisek élethűbbek, és sokkal gyorsabban készülnek. Az eljárás során beszkennelik a páciens szemüregét.
A készítmény egy vakcinát takar, amely enyhítheti a betegség okozta problémákat, de a megelőzésben is segíthet. Két évtizedes kutatómunka eredménye ez.
A KSTAR nevű berendezés már tavaly is megdöntötte saját rekordját. Az akkor született értékeket sikerült most felülmúlni.