Tudja, idén hányan haltak meg a hőség miatt? Na, akkor szorozza be öttel
Évenként 200 000 amerikai halálát is okozhatja 2100-ra a klímaváltozás okozta felmelegedés, ha az emberek nem tudnak alkalmazkodni a megváltozott éghajlathoz.
Évenként 200 000 amerikai halálát is okozhatja 2100-ra a klímaváltozás okozta felmelegedés, ha az emberek nem tudnak alkalmazkodni a megváltozott éghajlathoz.
Brit kutatók szerint az El Niño okozta szárazság és hőség több fát pusztít el, mint amennyi új képes növekedni.
Bill Nelson, a NASA igazgatója csütörtökön közölte, mire jutott a kilenc hónapon át dolgozó, 16 tudósból álló független vizsgálóbizottság.
Bár elsőre nem látszik összefüggés az orvvadászat és az éghajlatváltozás között, amerikai kutatók rámutattak, hogy az előbbi messzemenő következményekkel járhat bolygónk éghajlatára, hozzájárulhat a rettegett klímakatasztrófához.
A NASA nyolc hónapon át mérte a Hold rengéseit három szeizmográf segítségével, és volt olyan adat, amelynek eredetére nem találtak magyarázatot. Most megtalálták.
Laboratóriumban tenyésztett emberi vesesejtek segítségével készítettek új, mesterséges vesét a Kaliforniai Egyetem kutatói – ha beválik, az fontos előrelépés lehet a szervátültetések terén a jövőben.
Az Európai Űrügynökségnek elsőként sikerült megörökítenie a napkorona fényes ragyogását, ami már régóta foglalkoztatja már a csillagászokat.
Bryan Johnson a tervek szerint hetente háromszor alkalmaz majd lökéshullám-terápiát a péniszén, hogy kiderüljön, ez javítja-e a szexuális teljesítményt.
Kis mértékben ugyan, de problémás lehet bizonyos fogamzásgátlók és fájdalomcsillapítók egyidejű szedése – állítja egy új tanulmány.
Szinte mindig éberen figyelnek a kutyák az emberi hangokra, derül ki az ELTE friss kutatásából.
Összesen 88 vöröstűzhangya-fészket találtak a kutatók Olaszországban, és ez az egész kontinensre nézve vészjósló előjel lehet.
Egérkísérletek alapján hatékony lehet az Alzheimer kezelésében a ponesimod nevű készítmény, mely akár meg is állíthatja a betegség tüneteinek kialakulását.
Olasz és spanyol kutatók a Hyades csillaghalmaz fejlődését szimulálva arra jutottak, hogy a közepén kell lennie legalább 1-2 fekete lyuknak.
A NASA a jövőben tovább vizsgálja a Földtől mintegy 120 fényévre lévő K2-18b exobolygót, mert felmerült, hogy a planétán dimetil-szulfid található. Ilyet a Földön csak az élő szervezetek termelnek.
Amellett, hogy kényelmesebb lehet a használata, a környezet számára is pozitív változást hozhat egy újfajta, csúszósabb vécécsésze, mert sokkal kevesebb vízre lehet szükség az öblítéséhez.
A merülést dokumentáló egyik videós azt mondta, hogy a lény olyan, mint egy sárga süveg.
Már szabadalmaztatják azt az új módszert, mely áttörést hoz egy, a terhesség első trimeszterében kialakuló betegség felismerésében.
Vezető tudósok tucatjai írták alá a nyílt levelet, amelyben arra kérik az érintett cégeket, alaposan vizsgálják meg, milyen hatással lesz a bolygóra, ha – egyébként jó cél érdekében – megbolygatják az óceánok ökoszisztémáját.
A Arenaerpeton supinatus nevet kapta az a faj, amelynek nyomait évtizedekkel fedezték fel – a kutatók szerint ritka az ilyen lelet.
Alig egy hónapja fedezte fel egy japán amatőr csillagász a C/2023 P1 (Nisimura) nevű üstököst, amelyről pályájának kiszámítása után kiderült, több mint négy évszázadon át nem tesz újabb látogatást a Föld környékén.