Megnézte a 11 milliárd éves múltat a Hubble, lefotózott 140 ezer galaxist
A Hubble segítségével 10 napon át fotózták az ősi, 11 milliárd éves galaxisokat a tudósok, hogy kiderüljön, miként keletkeznek bennük a csillagok.
A Hubble segítségével 10 napon át fotózták az ősi, 11 milliárd éves galaxisokat a tudósok, hogy kiderüljön, miként keletkeznek bennük a csillagok.
Kína azt tervezi, hogy már 2031-ben visszahozná a Földre a Mars felszínéről vett kőzetmintákat - két évvel korábban, mint a NASA.
Újabb díjat kapott a Covid–19 elleni vakcinák kifejlesztésében úttörő szerepet játszó magyar kutató.
Jóból is megárt a sok, és nincs ez másképp a valóban egészséges halfogyasztással sem. Amerikai kutatók ugyanis kapcsolatot találtak a túlzásba vitt halevés (a tonhal és a nem sült hal) és a bőrdaganat előfordulása között.
Szakértők egy csoportja különös struktúrát azonosított a Tejútrendszer közepén. Olyan, mint egy miniatűr spirálgalaxis.
A NASA Parker űrszondája két éve különös rádiójeleket fogott be a Vénusznál, amiket a tudósok később hangokká alakítottak. Mintha egy kísértet énekelne.
Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora nemrég apokaliptikus képet festett arról, hogy mi vár a civilizációra néhány évtizeden belül. A Szkeptikus Társaság szerint azonban a vegyész-légkörkutató több tudományos tényt is figyelmenkívül hagyott, amikor a jövőről beszélt.
A G238-44 jelű fehér törpéhez hasonló viselkedést még sosem láttak a tudósok.
Bizonyos kígyók mérge segíthet felgyorsítani a természetes véralvadási folyamatot – ezt állapította meg egy ausztrál kutatás.
Az 56 éves Caroline Guynál 2020 januárjában diagnosztizálták a betegséget. A rák átterjedt a petefészkére és a májára is.
Egyszerű laborvizsgálattal kimutatható, hogy szenvedünk-e D-vitamin hiányban. Ha igen, érdemes lesz tenni ellene, már csak azért is, hogy elkerüljünk egy progresszív betegséget, a demenciát.
A természetes ökoszisztéma a vártnál gyorsabban és érzékenyebben reagál a klímaváltozásra – ez derül ki a Nature folyóiratban megjelent tanulmányból, melyet társszerzőként Hubay Katalin, a debreceni Atommagkutató Intézet (Atomki) kutatója is jegyez. A régmúlt időkben lezajlott folyamatok jobb megértése alapján lehetővé válik a napjainkban zajló klímaváltozás hatásainak előrejelzése, és ennek alapján a kárenyhítési tervek elkészítése.
A kihalás szélére sodródott egy ausztrál sziget őshonos erszényesfaja az elvadult macskák és az élőhelyüket pusztító bozóttüzek miatt – figyelmeztetett egy új tanulmány.
A francia kutatók a virtuális valóságot (VR) használták fel arra, hogy megnézzék, miként reagálnak az emberek a különböző városképekre.
Senki nem gondolta volna 50 évvel ezelőtt, hogy egy amerikai elnök bukásához az nyitja meg a kaput, hogy öt betörő lebukik egy irodaházban. Az ügynek a mai napig érezhető hatása van, Nixon óta az amerikai társadalom jelentős része mélységes gyanakvással tekint minden elnökre.
A pandémia első évében végeztek el egy kísérletet a tudósok, amelyből kiderült, hogyan változik meg egyik pillanatról a másikra a nyelv.
A kutatók egy 1970-es években végzett ásatás leleteire engedték rá a mesterséges intelligenciát, ami érdekes eredményt hozott.
Keveset tudni arról, hogy az E. Coli baktérium milyen hatást gyakorolt az emberiségre, ezért ki kell deríteni, hogy miként változott meg az elmúlt évszázadok során.
A Biolojic MI-alapú platformja az emberi immunrendszert utánozza, és statisztikák alapján utasítja a rendszert az antitestek megtervezésére. Egereknél már működik.
Június 28-ig a Naprendszer összes bolygója felsorakozik a hajnali égen.