Videón, ahogy megérkezik a NAÜ küldöttség Zaporizzsjába
Az erőmű ellenőrzését a csapat csütörtökön kezdi meg.
Az erőmű ellenőrzését a csapat csütörtökön kezdi meg.
Hatalmas jégdarabok hullottak az égből Spanyolországban kedden, sokan megsérültek, egy másfél éves kislány pedig meg is halt.
Szende szűzből meggyötört, elvált feleségként is gyerekei odaadó anyja, s kiviruló nőként divatikon lett Diana walesi hercegné, aki emberközelivé tette a brit monarchiát és érzelmessé a szenvtelen angolokat.
A két vezető beosztású munkatárs feltűnően oroszbarát álláspontot képviselt több kérdésben is.
A megreformálhatatlant próbálta megreformálni, és ezért óhatatlanul kudarcot vallott, mégis ő az, aki új esélyt adott a világnak a tartós békére. Demokratikus és szabad társadalmat akart építeni a Szovjetunióban, ám a kommunista birodalom szétesett, és a legnagyobb utódállamban, Oroszországban Vlagyimir Putyin államfő éppen most rombolja le az általa lassan és több hibával végrehajtott reformok utolsó elemeit. Mihail Gorbacsov 91 éves korában meghalt, s bár élete utolsó éveire megkeseredett, nem bánta meg a peresztrojka beindítását, s csak azt sajnálta, hogy nem lépett gyorsabban és határozottabban.
Az egykori szovjet főtitkárt a felesége mellé temethetik a moszkvai Novogyevicsi temetőbe.
Dmitro Kuleba szerint, ha csak egyetlen orosz katona is leteszi a fegyvert, azzal ukrán életeket lehet megmenteni.
Rafael Grossi állandó misszióban reménykedik, a brit védelmi tárca szerint az oroszok felgyorsítják csapataik frontra juttatását.
Egyelőre nem tudni, mikor ér a Rafael Grossi vezette delegáció a március óta orosz irányítás alatt álló, ukrán szakemberek üzemeltette létesítménybe.
A tűzijáték mellett Kabul számos negyedében levegőbe leadott lövésekkel is ünnepeltek a tálibok.
A Michigan-i Monroe városában egy 14 éves lányt egy leszakadt villanyvezetékből ért halálos áramütés házuk udvarán.
91 éves korában egy moszkvai kórházban elhunyt Mihail Gorbacsov, a Szovjetunió első és utolsó elnöke. Nevéhez fűződött a súlyos politikai és gazdasági válságban lévő Szovjetunió megreformálását célzó program, a peresztrojka.
Megkezdődött az ukrán csapatok régóta várt ellentámadása a déli Herszon régióban,de az oroszok szerint Herszon nincs veszélyben. Megérkeztek Ukrajnába az Atomenergia Ügynökség munkatársai Kijevbe. Ezek voltak az orosz invázió 188. napjának legfontosabb eseményei.
Távozott posztjáról az Egyesült Államok titkosszolgálatának egyik igazgatóhelyettese, korábbi fehér házi kabinetfőnök-helyettes, aki fontos tanú volt a washingtoni zavargások kivizsgálásáról szóló eljárásban.
Két tucat alkalmazott távozott az utóbbi hónapokban az OPEC, azaz a kőolajexportáló országok szervezetének bankjától, miután az iszlamizálódni kezdett a mostani vezérigazgató regnálása óta. Van, akit húszévi munkaviszony után helyeztek méltatlan pozícióba, mások táppénzre menekültek. Az önkéntes válás azért nehéz, mert a bank nagyon jól fizet.
A kínai Sencsen város hétfőn leállította a világ legnagyobb elektronikai piacát, és felfüggesztette a tömegközlekedést, mivel a hatóságok az egész környékre kiterjedő lezárásokat szabtak ki néhány Covid-eset miatt.
Húsz új bíborost kreált a hétvégén Ferenc pápa, ezzel a pápaválasztó bíborosoknak már közel kétharmadát ő jelölte ki. A konzisztórium után Ferenc pápa szimbolikus értékű látogatást tett az első lemondott pápa sírjához, hétfőn pedig háromnapos rendkívüli bíborosi tanácskozás kezdődött a Vatikánban. Mozgalmasak a nyár utolsó napjai a katolikus egyházban.
Benyújtotta lemondását kedden a portugál egészségügyi miniszter, miután az ellenzék bírálta a nyáron kialakult, elsősorban a szülészeti osztályokat érintő orvoshiány miatt.
Prágában kedden kezdődött az uniós védelmi miniszterek informális találkozója, a legfontosabb téma az orosz–ukrán háború.
A megsérült fukusimai atomerőmű közelében fekvő utolsó településen, Futabában is visszavonták kedden a több mint 11 évvel ezelőtt kiadott evakuálási parancsot.