Megvizsgálják, beszámítható-e a volt japán miniszterelnök gyilkosa
A büntetőügyet a vizsgálat miatt felfüggesztették.
A büntetőügyet a vizsgálat miatt felfüggesztették.
Orbán szövege az orosz propagandának felel meg, nem a valóságnak - írja a külügyi szóvivő.
Az ukrán kikötőváros elleni támadást közben az ENSZ és az Európai Unió is elítélte.
A tavalyi tüntetések évfordulója csöndben telt Kubában, ahol az ellenzéki kezdeményezéseket felszámolták, az amúgy is mélyülő gazdasági válságot pedig az ukrajnai háború is súlyosbította.
Innen indulnának a felügyelt szállítmányok a globális piacra.
A bekiabálás a magyar miniszterelnökig is eljutott.
Minden idők legzöldebb olimpiáját ígéri Sadiq Khan.
Bár a harcok nem szűnnek, egyes megállapodásokat sikerült mostanra megkötni, hogy a háború kisebb hatással legyen a világra.
Az ukrán titkosszolgálat szerint megsemmisítettek egy járművet légelhárító ágyúkkal és egy Grad típusú rakéta-sorozatvetőt.
Mario Draghi lemondása után a piacok már kockázati felárat számítanak az olasz értékpapírokra, mert attól tartanak, hogy Olaszország elhagyhatja az euróövezet - írja a Bloomberg. A brüsszeli Politico pedig felvázolta azt az összeesküvést, mely az olasz kormányfő bukásához vezetett.
A veterán amerikai politikus arról is beszélt egy interjúban, kit tartana a legjobb elnöknek.
A csapásról videófelvételt is közzétett az ukrán hadsereg. Nyolc tarackot lőttek szét.
Az elnök a tévén figyelte a történéseket, miközben a gyerekei és a tanácsadói is hiába kérték, hogy vessen véget az erőszaknak.
Fontos megállapodás született az ENSZ és Törökország közreműködésével: szigorú ellenőrzés mellett, de visszatérhet a globális piacra az ukrán gabona. Folyamatosan bővülő hírfolyam a háború pénteki eseményeiről.
Álhír terjedt el csütörtökön, hogy rossz egészségi állapotban van az ukrán elnök. Ezt egy videóüzenetben cáfolta Zelenszkij, aki Putyin közelgő 70. születésnapjára is utalt.
Ismét érkezik gáz az Északi Áramlat-1 gázvezetéken, azonban azt még nem tudni, mennyi, Harkivban többen megsérültek az orosz rakéták miatt.
Civil célpontokat ért orosz rakétatámadás csütörtökön több ukrán városban. Harkivban legalább ketten meghaltak, 21-en megsebesültek, köztük egy gyerek is, amikor a város sűrűn lakott részeit érték rakéták. Mikolajivot is lőtték az oroszok, itt egy segélyraktárat semmisítettek meg. Az ukrán atomenergia-vállalat amiatt aggódik, hogy az oroszok harci eszközöket és lőszereket tárolnak a zaporizzsjai atomerőmű gépházában.
Mario Draghi lemondását Mattarella csütörtökön elfogadta, a miniszterelnök egyelőre ügyvezető kormányfőként folytatja munkáját.
Az összeomlott Srí Lankán bukhat az országot lerabló és Kínának kiárusító Radzsapaksza klán. Egy elhúzódó, véres átmenet azonban késleltetné a segítség megérkezését. A térségben több más országot is csőd fenyeget.