Kreml-szóvivő: Az ukrán helyzet nem indokolja atomfegyver bevetését
Megpróbálta egy kicsit megnyugtatni a világot Dmitrij Peszkov.
Megpróbálta egy kicsit megnyugtatni a világot Dmitrij Peszkov.
Az orosz bombázások mellett az ukrán távközlési szolgáltatókat a több hullámban támadó hackerek is sújtják.
A fegyveresek az orosz zsoldoscég, a Wagner-csoport emberei.
A város lakóépületeinek 90 százaléka megrongálódott, ebből 60 százalékot közvetlen találat ért, 40 százalék pedig megsemmisült.
Mitrovits Miklós publikálta a lengyel Ośrodek Studiów Wschodnich (OSW) kutatóintézetnek az orosz-ukrán háborúról összeállított napi helyzetértékelését.
Az elnök még hozzátette, hogy ez csupán a véleménye és nem az Oroszországgal szembeni politika megváltoztatását jelezte a megszólalásával.
Az ENSZ ukrajnai emberi jogi megfigyelő missziójának vezetője emlékeztette mindkét országot a nemzetközi jog szerinti kötelezettségeikre, a hadifoglyokkal való emberséges bánásmódra és felszólította feleket, biztosítsák, hogy a foglyok „ne legyenek kitéve a nyilvánosság kíváncsiságának, és tartsák tiszteletben a méltóságukat.”
Az amerikai hírszerzés szerint környezeti hatás miatt betegedett meg az orosz-ukrán tárgyalások három tagja is.
Mindkét delegációnál tapasztaltak mérgezéses tüneteket, az oroszoknál Roman Abramovics lett rosszul. A moszkvai keményvonalasok állhatnak az akció mögött.
Egyre inkább úgy fest, hogy saját magának állított csapdát Vlagyimir Putyin a földgázt csak rubelért elképzelés meghirdetésével.
Joe Biden szombati varsói beszédében az ukrajnai háborúval kapcsolatban „mészárosnak” nevezte Vlagyimir Putyint.
A város polgármestere jelentette be, hogy felszabadult a település.
Elnöki rendelettervezetet dolgoznak ki a megtorló vízumintézkedésekről.
A város vezetője szerint az oroszok továbbra sem engedik ki a civileket.
Büszkévé tette az indiai kasztrendszer aljára száműzött dalit társait Csandrasekhar Azad, aki bátran képviseli a politikában a megkülönböztetések felszámolásának igényét.
A demokratikus nemzetközi közösség egyre bizakodóbb az ukrán válság végső kimenetele ügyében, ami jogos, de egyben veszélyes is – figyelmeztet a Financial Times külpolitikai főelemzőjének legújabb cikke.
A járvány és újabban a háború tapasztalatait leszűrve a minél nagyobb függetlenség jegyében hirdetett gazdasági programot az újraválasztására készülő francia államfő, Emmanuel Macron. Ellenfelei hátrányát látva bátran vállal konfliktust.
Ha majd közelednek az álláspontok, összejöhet a találkozó is – mondta Szergej Lavrov.
A miniszterelnök leszínészezte az ukrán elnököt, pedig az ukrán elnök is jogi diplomát szerzett.
A szakértők szerint az alacsony morál és az ellátás hiánya miatt inkább tüzérséggel lövik a körbevett ukrán városokat az oroszok.