Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Gideon Rachman szerint a harcok orosz szemszögből sokkal rosszabbul alakultak, mint ahogy azt a legtöbben remélték nyugaton. A transzatlanti válasz ereje, gyorsasága és egysége pedig még a szankciókat elrendelő országokat is meglepte. Emellett özönlenek a fegyverek Kijevnek.
Az egyre elszántabb hangulatot jól jellemezte Joe Biden amerikai elnök varsói megjegyzése, miszerint Vlagyimir Putyin orosz elnök nem maradhat hatalmon. Még akkor is, ha sokak szerint kár az elszólásért, amit azután az amerikai külügyminisztérium próbált kiigazítani. Mindenesetre a kijelentés azt jelzi, hogy az orosz államfő pozíciója most rosszabb, mint az agresszió előtt volt, odahaza és külföldön egyaránt.