Zelenszkij: évtizedek óta nem szenvedett ekkora veszteségeket az orosz hadsereg
Az ukrán elnök szombati beszédében az elrabolt melitopoli polgármester szabadon engedését is követelte.
Az ukrán elnök szombati beszédében az elrabolt melitopoli polgármester szabadon engedését is követelte.
Andrej Melnyicsenko luxushajóját már 2017-ben is lefoglalták, Gibraltáron, akkor egy ki nem fizetett számla miatt.
Ukrajna és Oroszország is tagadja, hogy az övék lett volna a katonai drón.
"Teljesen eliminálták", számolt be a pusztításról Vaszilkiv polgármestere.
Az épületben a jelentés szerint török állampolgárok is tartózkodtak.
A rablást egyelőre egy független forrás sem erősítette meg.
Sajtóértesülések szerint a kémfőnök, tartva az orosz elnök haragjától, nem azt jelentette az ukrajnai állapotokról az invázió előtt, ami a valóság volt, hanem azt, amit Putyin hallani akart.
A Roszkoszmosz vezetője szerint az űrügynökség vállalatainak lekorlátozása törvénytelen művelet.
Vlagyimir Potanyin szerint az októberi orosz forradalomhoz hasonló időket hozna az, ha az orosz elnök lecsapna az országából kivonult nyugati cégek helyi vagyonelemeire.
Jelentős kár a beszámoló szerint nem keletkezett az épületben.
Amikor az orosz elnök kiadta a parancsot Ukrajna lerohanására, az orosz birodalom dicsőségének visszaállítása lebegett lelki szemei előtt, ám csak annyira jutott, hogy újra elhozta a sztálini terrort. És nem csak azért, mert 1939 óta a legerőszakosabb agressziót követte el Európában, hanem mivel odahaza ő meg diktátor lett. Egy XXI. századi Sztálin, aki példátlan módon támaszkodik a hazugságra, az erőszakra, és akit a paranoia vezérel. Így összegzi az eltelt jó két hét tanulságait vezércikkében az Economist,
Az óriáskonvoj átcsoportosítása ugyanúgy lehet támadásra készülődés és védekező manőver is a brit védelmi minisztérium szerint.
Az újságírás alapvetően demokratikus intézmény, és nem kell kellemetlenül éreznünk magunkat, ha részrehajló egy konfliktusban, amikor az egyik fél demokratikus alapjogokat tipor el – mondta a hvg.hu-nak Steven Buckley, a Nyugat-Angliai Egyetem (UWE) politikával és közösségi médiával foglalkozó kutatója. A szakember szerint a háború arra is lehetőséget teremt, hogy a társadalom és a média is önreflexiót gyakoroljon, és megkérdezze, miért bánt máshogy a közel-keleti menekültekkel, mint most az ukrajnaiakkal.
Már az orosz-ukrán háború előtt be volt tervezve, de az invázió miatt most már különös jelentőséggel bír.
Washington a Kreml szóvivőjének családjára és orosz képviselőkre is szankciókat rótt ki.
Rácz András Oroszország-szakértő szerint a harcok várhatóan elérik Kárpátalját is, de egy Magyarország elleni támadástól nem kell tartani. Kövesse velünk az orosz–ukrán háború eseményeit percről percre!