Tüzérséget vonnak össze az oroszok Kijev ostromához
Bár az orosz erők nem jutottak közelebb a főváros központjához, de a front mögött zajlanak az előkészületek.
Bár az orosz erők nem jutottak közelebb a főváros központjához, de a front mögött zajlanak az előkészületek.
Úgy tűnik, vége azoknak az időknek, amikor óvatos diplomáciai megfogalmazásokkal próbálták kritizálni egymást a világ vezető politikusai.
Még a rendőrök is szívesebben hisznek az összeesküvés-elméletekben, nehéz volt elmagyarázni nekik, hogy magánakció volt a háborúellenes tiltakozás - mondta Marina Oszvjannikova.
Egyre közelebb kerülnek az orosz erők Kijevhez, ám az ukrán fővárost valószínűleg csak úgy foglalhatják el, ha előbb rommá lövik. Az Oroszország elleni szankciók már hatnak, és mintha repedések mutatkoznának a Putyin-rezsim betonszilárdságú falain.
A színész a propaganda és a valóság különbségéről beszélt az oroszoknak szóló üzenetében, amelyben az orosz elnöknek is üzent. Szerinte az oroszok többsége nem ismeri a valóságot az ukrajnai háborúról.
A terület kormányzója szerint az oroszok szisztematikus tüzérségi tűzzel és légicsappásokkal támadják a várost, és a polgári létesítményeket rombolják.
A Kreml szóvivője szerint Putyin azért hagyja szó nélkül a minősítést, mert "bölcs és művelt nemzetközi szereplő", ráadásul az amerikaiak meg atombombát dobtak le Japánra, már csak ezért sincs joga Bidennek mást háborús bűnösnek nevezni.
Az ukrajnai állami vasúttársaság igazgatója szerint a három kormányfő jelentős támogatásról tanúskodó lépése naiv is volt egyben.
A német kancellár már a NATO-főtitkárral folytatott megbeszélése előtt egyértelművé tette: a NATO nem lép be Oroszország Ukrajna elleni háborújába.
Szerhij Orlov beszélt arról is, hogy milyen szolgáltatások hozzáférhetők még a városban.
Az evakuációs útvonalak lehetővé teszik a humanitárius segélyek eljuttatását a városokba, valamint a lakosok biztonságos kijutását is.
Az egyoldalú lépés megnehezíti, hogy a külföldi vállalatok orosz kormányzati jóváhagyás nélkül juthassanak hozzá jogos tulajdonukhoz.
A sebesültek és a halottak számáról egyelőre nincs hír.
Az önkormányzati képviselők letartóztatása miatt kezdődtek tiltakozások Szkadovszkban.
A földmozgás Japán északkeleti részét sújtotta, de az atomerőművek rendben vannak.
Még az atomháború sem kizárt. Imádkozzunk, hogy csoda történjen Moszkvában. Anélkül hosszú és kemény lesz az előttünk álló út – írja Martin Wolf, a Financial Times fő gazdasági elemzője.
Az ukrán elnök Leningrád ostromához hasonlította Mariupolét.
A korábbi olajmágnás és politikai fogoly szerint súlyos, hogy a világ nem érti: Putyin személyében egy csirkefogóval van dolga, és fogalma sincs, miként kell egy ilyen emberrel tárgyalni. Mihail Hodorkovszkij, aki 10 éves börtönbüntetése után londoni emigrációban él, az Economist kérésére fejtette ki véleményét.
Az áldozatok számáról egyelőre nem érkezett hír.
Ivan Fedorov szabadon engedéséért korábban tüntettek a helybeliek.