Megszüntették a Robert Fico ellen indított eljárást
Az egykori szlovák miniszterelnököt egy decemberi tüntetésen állították elő.
Az egykori szlovák miniszterelnököt egy decemberi tüntetésen állították elő.
Kivételes memóriájú csodagyerekként kezdett el sakkozni a norvég Magnus Carlsen, aki a technikai fölényben lévő számítógépek korszakában is megőrizte a játék szépségét, és rekordokon keresztül jutott fel a csúcsra.
Orbán Viktor kifejezte szolidaritását és részvétét Kaszim Zsomart-Tokajev kazah elnöknek, miután az országban „egy jól szervezett támadással megpróbálták megdönteni az alkotmányos rendet” – közölte Szijjártó Péter.
Az Egyesült Államok nemzetbiztonságával oszthatott meg információkat Lars Findsen.
Litvánia több mint százezer eurót fizetett Abu Zubajdának, az „örök fogoly” néven ismert guantánamói rabnak kártérítésként, amiért megengedte, hogy a CIA egy Vilnius melletti titkos helyen tartsa fogva, ahol kínzásoknak vetették alá.
Az orosz külügyminiszterrel kötött megállapodás értelmében megkezdődött a közép-ázsiai országban rekedt magyarok evakuálása.
Az országban ugyan helyreállt a rend, de a terroristákra továbbra is vadásznak – jelentette be a kazah elnök.
Több ezren nézték végig a boszniai szerb rendvédelmi csapatok felvonulását Banja Lukában.
Bob Saget 65 éves volt. A nyomozók nem találtak bűntényre utaló nyomokat.
Az orosz elnök pánikba kergette a világot, amikor több tízezer katonát sorakoztatott fel az ukrán határon, mert úgy nézett ki, hogy küszöbön áll az invázió, amiből akár atomhatalmak összecsapása is lehet, ám a pokol veszélye még most sem hárult el – írja New York Timesban Lilia Shevtsova, a neves kremlinológus, Oroszország-szakértő, aki tanított élenjáró amerikai egyetemeken és Németországban, dolgozott tekintélyes kutatóintézeteknek, és akinek elemzéseit világlapok közlik.
Brooks Nader szerint egy bárban csempészhették a kabátjába az elveszett holmik megtalálására készült eszközt.
A megmozdulás résztvevői közé rendbontók keveredtek, akik gyújtogatni kezdtek.
Nagyapja 950 dollárnak megfelelő afgán afgánit fizetett érte, de vitt egy bárányt is a megtalálónak. Az átmeneti szülők alig akarták elengedni a gyereket, úgy tervezték, felnevelik.
Nem vár áttörést az amerikai külügyminiszter a héten esedékes amerikai-orosz biztonsági tárgyalásoktól, de reméli, hogy sikerül valamilyen közös alapra jutni az ukrajnai válság kapcsán. Ezt maga Antony Blinken közölte vasárnap a CNN amerikai hírtelevízió Az unió állapota című műsorában.
Az egykori Szovjetunió egyetlen volt tagállama sem életképes Oroszország segítsége nélkül, ezért Kazahsztán is csatlakozhatna Oroszország és Fehéroroszország szövetségi államához – javasolta Roman Csegrinyec, a 2014-ben Oroszország által annektált, hivatalosan Ukrajnához tartozó Krímben élő szláv nemzetek gyűlésének az elnöke.
A Mol megveszi a Lotos lengyel olajvállalat benzinkútjait - értesült a Radio Zet lengyel kereskedelmi csatorna, melynek hivatalosan meg nem erősített információja szerint a döntést a jövő héten fogják bejelenteni.
Vlagyimir Putyin orosz elnök ellen tüntettek az ukrán fővárosban, Kijevben vasárnap azzal a céllal, hogy a nemzetközi közösség figyelmét ráirányítsák Oroszország ukrajnai és kazahsztáni beavatkozására a Moszkva és a Nyugat között a jövő hétre tervezett tárgyalások előtt.
Egy év telt el azóta, hogy a britek nemcsak a brüsszeli tárgyalóasztaltól álltak fel, de kiléptek az EU magját adó belső piacról is. A mérleg pedig még úgy sem túl kedvező, hogy a Covid sokkal jobban arcul csapta a szigetországot, mint a brexit.
A kizökkent idő helyretolása lehet az idei év, ha a járvány csillapodik és az élet visszatér a megszokott medrébe: megtartják a beütemezett választásokat, a téli olimpiát és a késő őszi labdarúgó-világbajnokságot pedig „csak” a politika árnyékolja be. A globális erőpróba az USA, Kína és Oroszország között zajlik, és befolyásolhatja a kisebb szereplők mozgását, döntéseit.
Egyre több jel utal arra, hogy az egy héttel ezelőtt kezdődött kazahsztáni zavargássorozat hátterében a volt szovjet tagköztársaságot uraló klánok közötti harc áll, s végül a sokak által bábnak gondolt új államfő, Kaszim Zsomart-Tokajev került ki győztesen a belháborúból.