#életmód


Kütyüfüggő a gyerekem, mit csináljak?
 

Kütyüfüggő a gyerekem, mit csináljak?

A gyerekek 80 százaléka fölteszi a kezét, ha megkérdezik tőlük, kik közülük az okostelefon-függők. Lehet, hogy még ennél is több szülő figyeli aggódva a saját gyerekét, de a használat önmagában nem jelent addikciót. Van ugyanakkor olyan szakértő, aki súlyosabbnak látja ezt a problémát, mint a droghelyzetet. De honnantól számít klinikai értelemben vett függőnek egy gyerek? Mit tehet a szülő, hogy megakadályozza ezt, és mit azért, hogy bele se csússzon? Remélhető, hogy kinövi? Szakértőket kérdeztünk.

Windisch Judit Windisch Judit

Egy nagyműtétre épp úgy fel kell készülnie a betegnek, mint egy maratonfutásra
 

Egy nagyműtétre épp úgy fel kell készülnie a betegnek, mint egy maratonfutásra

Értessük meg a beteggel, hogy a műtét sikeressége nemcsak a sebészen, hanem rajta is múlik – ezt a szemléletet próbálja gyakorlattá formálni egy újonnan bevezetett program a Semmelweis Egyetem Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinikáján, és ennek nyomán várhatóan a szövődmények kockázata, a kórházban eltöltött napok száma, valamint az ellátás költsége is csökkenthető.


Így juttattuk válságba a szerelmet
 

Így juttattuk válságba a szerelmet

Miért tűnik el a világból a vágy, a sóvárgás? Ugyanazért, amiért a versek is. A teljesítményalapú, digitalizált fogyasztói társadalom kiirtja az erotika írmagját is, száműzi a képletből a Másikat, csak a nárcisztikus Én marad a gödör alján. A sztárfilozófus Byung-Chul Han először tartott előadást Budapesten.






 

"Ne a bőröd határozza meg, hogy ki vagy"

Egyre népszerűbb a Skinpositivity mozgalom, amely azt szeretné tudatosítani, hogy tökéletes bőr nincs. A reklámokban, közösségi oldalakon látható, hibátlannak tűnő bőr profi smink és utómunka eredménye, ami miatt senkinek nem kellene rosszul éreznie magát.