Együttműködik a moszkvai és a bécsi tőzsde

A moszkvai (MICEX) és a bécsi börze (WBAG) vezetői szándéknyilatkozatot írtak alá, melyben közös részvényindexek kialakítását és bevezetését tűzték ki célul.

  • unknown unknown
Együttműködik a moszkvai és a bécsi tőzsde
Az együttműködés legfontosabb eleme új indexek kidolgozása és bevezetése lesz, de bevezethetnek a piacra új index-alapú határidős és opciós termékeket is.



Az együttműködés kezdete egy új index, a MICEX-RTX kifejlesztése lesz. A tervezett index a teljes orosz értékpapírpiac összehasonlító indexe lehet, s a vezető orosz részvények indexévé válhat, hiszen egyesíti majd magában a már létező moszkvai MICEX10 és az orosz részvényeket tartalmazó bécsi RTX tulajdonságait.
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.