Bejelentette lemondását az IMF vezérigazgatója

Rodrigo Rato, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója csütörtökön bejelentette, hogy személyes okokból októberben távozni kíván posztjáról. Rato három évvel ezelőtt került az IMF élére, távozása idő előtti.

  • MTI MTI
Bejelentette lemondását az IMF vezérigazgatója

 

A korábban Spanyolország pénzügyminiszterként dolgozó vezérigazgató családi okokkal, a gyerekei nevelésével kapcsolatos feladatokkal indokolta lemondási döntését.

Igen valószínű, hogy egy másik európai pénzügyi tekintély kerül majd a helyére, emlékeztetnek a jelentések, mivel az IMF első számú embere a szokások szerint európai, míg a "testvérszervezet" Világbank vezetői székében viszont rendre amerikai szakember ül.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mennyit ér a cégem?

A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.