Bíznak a hitelpiacban az amerikai vezérigazgatók

Miközben a "nem elsőrendű válság" általában menekülésre késztette a befektetőket a hitelpiacokról, az amerikai pénzintézeti vezérigazgatók és más bennfentesek tizenkét éve nem látott mennyiségben és értékben vásároltak részvényeket saját vállalataikból augusztusban, derül ki a Bloomberg ügynökség hétfőn közölt összesítéséből.

  • MTI
Bíznak a hitelpiacban az amerikai vezérigazgatók

Ez arra vall, hogy a vezetők bíznak cégeik egészségében, de mindenesetre abban, hogy a nem elsőrendű amerikai jelzálogkölcsön-adósokk fizetési nehézségei okozta leolvadás átmeneti lesz, és utána drágulás vár a részvényekre.

Az S & P 500-as tőzsdemutatóban lévő bankok, fogyasztási hitelintézetek és biztosítók vezetői augusztusban 26,9 millió dollárt költöttek saját cégeik részvényeinek vásárlására. Eközben a S & P 500-as a legutóbbi, július 19-én elért rekordja óta négy éven belül a legnagyobbat zuhant, a benne lévő cégek piaci értéke e hónap közepére 1,41 billió dollárral csökkent.

Ennél nagyobb értékben utoljára 1995. októberben vásároltak pénzintézeti részvényeket azok vezetői, akkor 37,2 millió dollárt költöttek erre. Ez három hónappal az után volt, hogy a Fed megkezdte enyhítési ciklusát a 6 százalékos rekord alapkamatról indulva.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.