Pályázati pénzosztás a parlamenti választások előtt – hol tartunk most, és mire érdemes készülni?
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Csaknem 40 százalékkal nőtt a Walt Disney nyeresége a szeptemberrel végződött üzleti évben, miután már a tavalyi évet is rekord eredménnyel zárta az Egyesült Államok második szórakoztatóipari csoportja.
A növekedés elsősorban annak tudható be, hogy jelentősen nőtt az amerikai vidámparkok látogatottsága, mert a gyenge dollár miatt az amerikaiak kevesebbet utaztak külföldre, inkább otthon költötték a pénzt. Jól szerepeltek a csoport televíziós csatornái és filmstúdiói is.
Az adózott eredmény 4,7 milliárd dollárra, részvényenként 2,26 dollárra emelkedett az egy évvel korábbi 3,4 milliárdról, 1,64 dollárról. Az árbevétel 5 százalékkal 35,51 milliárd dollárra nőtt 33,8 milliárdról.
Kiugró eredményeket hozott a média üzletág a hirdetési bevételek növekedése miatt; itt termelik meg a csoport árbevételének 40 százalékát és az üzemi eredménynek több mint a felét. A vidámparkok közül nemcsak az otthoniakat keresték fel többen, hanem a párizsit is.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
A megosztottságra épít a JobbRandi és a BalRandi, amelyet ugyanaz a cég üzemeltet, a háttérben pedig egy visszás társkeresőiről ismerős név sejlik fel.
A próba eredménye totálisan eltér attól, mint amit a cég kezdettől ígér.