Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Kissé tovább erősödött a forint, az euró 252,95-253,05 forint volt a bankközin kedden délelőtt az előző nap délutáni 253,20/30 forint után.
A kereskedők szerint aligha lehet "kitörésre" számítani: hazai hírek már régóta nem hatnak, jelenleg sem várható árfolyam-alakító bejelentés, ugyanakkor a nemzetközi piacok is csendesnek látszanak, a pénteki amerikai foglalkoztatási adat az első olyan kapaszkodó, amitől esetleg iránymutatást remélnek.
A dollár árfolyama a hétfői 172,65/75 forintról alig mozdult el, 172,50/80 forintos sávban mozgott.
A bankközi forintpiacon kialakulni látszik az új tartalékolási periódusra jellemző kamatszint; az O/N kamat jelenleg 7,40 százalék körül alakul, hétfőn 7,30/50 százalék volt.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
A döntés értelmében az izraeli hadsereg felkészül Gázaváros megszállására és a Hamász lefegyverzésére.
Szakértőkkel próbáltuk megfejteni az imádott lény varázsát.