Leisztinger cége lecsapott egy állami gazdaságra

Néhány héten belül a volt állami Komáromi Mezőgazdasági Zrt.-vel bővülhet Leisztinger Tamás amúgy is tekintélyes agrárportfóliója. Tehetős vállalkozók egyre-másra vásárolnak föl uniós agrártámogatásra jogosult cégeket.

  • HVG HVG
Leisztinger cége lecsapott egy állami gazdaságra

Jó szimattal érzi meg Leisztinger Tamás, ha egy-egy agrárvállalkozó bajba kerül a banki hiteleivel. Tavaly februárban egy nappal az után vette birtokba a Bábolna Takarmányipari Kft. takarmánygyártó részlegeit - az azóta Csányi Sándor OTP-vezérrel közössé vált - érdekeltsége, a Tendre Kft., hogy az MKB Bank bejelentette, él a takarmányipari cég kulcsfontosságú ingatlanain lévő opciós jogával, a múlt héten pedig a Komáromi Mezőgazdasági Zrt.-nél indított el változásokat egy megbillent hitelügylet.

A hajdani állami gazdaság részvényeinek 85 százalékát birtokló Kemenesalja Agráripari Kft.-be került be oly módon a nagyvállalkozó Leisztinger egyik cége, az Arago Zrt., hogy kifizette a Kemenesalja többségi tulajdonosának, Raschka Zsoltnak a K&H Banknál fennálló privatizációs hitelét - a HVG információi szerint 450-460 millió forintot. Raschka ugyanis a hírek szerint nem tudott fizetni, s a kft.-ben lévő üzletrészeinek egy részét ajánlotta fel a hitel biztosítékául. A komáromi agrárcég hamarosan bekövetkező tulajdonosváltása is jele annak, milyen mozgások indultak meg az agrárpiacon: tehetős vállalkozók vásárolnak föl támogatási joggal rendelkező mezőgazdasági cégeket.

A részleteket megtudhatja a legfrissebb, csütörtökön megjelent HVG-ből.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek