Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Négyszáz hektárnyi volt honvédségi földterületet vásárolt meg a Magyar Államtól Szombathely és Söpte önkormányzata, mert a területen ipari parkot kívánnak kialakítani.
A megvásárolt ingatlan szomszédos a szombathelyi önkormányzat tulajdonában lévő, jelenleg sportrepülés céljára használt 180 hektáros területtel, így összesen csaknem 600 hektár áll majd rendelkezésre egy új ipari park kialakítására – mondta Ipkovich György, Szombathely polgármestere.
Az államtól jutányos áron, nettó 509 millió forintért jutnak az önkormányzatok az ingatlanhoz, amelynek – lévén, hogy részben közigazgatási területéhez tartozik – Söpte egyharmad részben tulajdonosa lesz.
Szombathely a vételár Söptére eső részét „meghitelezi”, s a kölcsönt csak a „felfejlesztett” ingatlan értékesítése után fizeti majd vissza a 800 lelket számláló község.
A szombathelyi polgármester elmondta, hogy az ipari célú hasznosítás előkészítéséhez szükséges pénzt pályázati forrásból szeretnék előteremteni. Első lépésként a volt katonai gyakorlótér lőszermentesítését és régészeti feltárását kell megoldani.
Ipkovich György elmondta, hogy egy kínai befektetői csoport konkrét érdeklődést mutatott a terület iránt, 500 hektárnyi területre lenne igényük, ahol logisztikai bázist alakítanának ki. Megjegyezte, hogy Vátnál szintén kínai befektetők építhetik meg azt a regionális kereskedelmi repülőteret, amely a szombathelyi ipari park szempontjából is meghatározó lehet.
Ipkovich György szerint amennyiben benépesül majd Szombathely második ipari parkja, az mindenképp a közúti közlekedési infrastruktúra fejlesztését igényli, ezért még sürgetőbbé válik a 8-as és a 86-os főutak korszerűsítése, valamint Ausztria irányából az S31-es gyorsforgalmi út kiépítése.
Komláti László, Söpte polgármestere elmondta: nagy fejlődési lehetőség a település számára, hogy Szombathellyel közösen megvásárolhatják a területet és részesei lehetnek egy nagy beruházásnak, amely komoly bevételt hozhat az önkormányzat számára, és munkahelyeket is jelenthet a településen élőknek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.