Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Csendes kereskedés, alacsony forgalom mellett, a régiós devizákat is felülteljesítve erősödött a forint kedden délelőtt.
Az euró árfolyama július 7-én reggel 274,5 forint fölött is megfordult, a délelőtt folyamán aztán két forintot esett. Egy órakor a közös európai pénzt 272,3 forinton jegyezték a bankközi devizapiacon.
Alacsony forgalom és likviditás mellett erősödik a forint; a hazai deviza a zlotyt és a cseh koronát is felülteljesíti, döntően a magas kamatkülönbözet miatt – mondta el Szitás Attila, a Buda-Cash kereskedelmi igazgatója. A szakember a hét végéig 270 forintos, vagy az alatti euróárfolyamra számít, és úgy véli: a nyár végéig a 250-260 forintos sávba eshet a kurzus.
A svájci frank árfolyama kedden reggel 181 forint fölött is járt, innen azonban dél felé vette az irányt, egy órakor 179,5 forintnál járt. A dollárra ez idő tájt 194,3 forinton születtek kötések, nagyjából három forinttal a napi maximum alatt.
Ecoline
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Bemutatjuk Lastovót, ahol nem csak a föld felett, hanem alatta is lehet túrázni.
Lapunk korábbi moszkvai tudósítóját Kacskovics Mihály Béla kérdezte.