Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Alig egy év alatt közel kétszeresére nőtt az indiai milliárdosok száma: átmeneti visszaesés után az idén már újra több mint ötvenen vannak. A Forbes magazin a száz leggazdagabb indiait vette számba, közülük 52-nek a vagyona dollárban mérve meghaladja az egymilliárdot.
Bár a milliárdosok tavaly megszenvedték a gazdasági válságot – míg 2007-ben 54 dollármilliárdos volt a dél-ázsiai országban, addig 2008-ra 27-re csökkent a számuk –, az idén ismét szépen gyarapodtak.
Az idei rohamos vagyonnövekedéshez az indiai tőzsde sikerei, a szubkontinensen elterülő állam gazdaságának gyors növekedése is hozzájárult. Az indiai gazdaság a válság ellenére is hat százalékkal bővült.
A leggazdagabb indiai továbbra is a Reliance Industries ipari konglomerátum vezetője, Mukesh Ambani. Az ő vagyona idén 32 milliárd dollárra rúg, tavaly még csak 21 milliárdja volt. A második helyen Lakshmi Mittal áll, az acélmágnás vagyona eléri a 30 milliárd dollárt.
A száz leggazdagabb indiai összvagyona 276 milliárd dollár, ez az indiai gazdaság éves teljesítményének közel egynegyede – írta a Forbes.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.
Magyar Péter sohasem fogja kimondani, hogy a Tisza liberális párt. Van viszont egy pártja mostanra négymilliós táborral. Ezt körberajzolni csak a szabadság színeivel lehet.