Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

A PSZÁF felszólította az MFB-t a prudens működésre

Kockázatkezelési hiányosságok miatt felügyeleti intézkedést alkalmazott az állami tulajdonú Magyar Fejlesztési Bankkal (MFB) szemben a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF).

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
A PSZÁF felszólította az MFB-t a prudens működésre

A felügyelet a honlapján publikált határozat szerint célvizsgálatot végzett a hitelintézetnél. Ennek nyomán felszólította az MFB-t arra, hogy a kockázatkezelésre, kockázatvállalásra irányadó belső szabályzatait legkésőbb 2010. május 15-ig vizsgálja felül, illetőleg módosítsa akként, hogy azok alapján a prudens hitelintézeti kockázatvállalási, és kockázatkezelési feladatok ellátása teljes körűen biztosítható legyen.

A banknak az átdolgozott szabályzatok alapján át kell vizsgálnia a nem pénzügyi vállalkozások számára nyújtott hitelportfólióját, és szükség esetén gondoskodnia az egyes ügyletek megfelelő minősítési kategóriába történő átsorolásáról, illetve az értékvesztés megképzéséről.

A felügyelet az MFB-t felszólította arra is, hogy kockázatkezelési, kockázatvállalási gyakorlata során a vonatkozó belső szabályzataiban – különösen az ügyletminősítési és értékelési, az ügyfél- és partnerminősítési, és a fedezetértékelési szabályzatában – foglalt rendelkezéseket mindenkor maradéktalanul tartsa be.

A banknak az átdolgozott szabályzatokat 2010. május 20-ig kell megküldenie a felügyeletnek. A határozatban megjelölt hitelportfólió ügyletenként történő átvizsgálásáról, szükség esetén új minősítési kategóriába történő átsorolásáról, illetve az értékvesztés elszámolásáról készült – az igazgatóság által megtárgyalt, és a felügyelő bizottság által jóváhagyott – belső ellenőri jelentést 2010. június 15-ig kell megküldenie a PSZÁF-nak.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem kell összeszorított foggal szenvedni – így enyhíthetjük táplálkozással a menopauza kellemetlen tüneteit

Nem kell összeszorított foggal szenvedni – így enyhíthetjük táplálkozással a menopauza kellemetlen tüneteit

Magyarországon a nők 60 százaléka túlsúlyos, sokan így mennek neki a menopauza időszakának, amikor a férfiakkal szembeni egészségügyi előnyeik jelentős részét amúgy is elveszítik. Hogyan lehet féken tartani a kilókat, és közben az ingerlékenység, a hőhullámok, továbbá olyan veszélyes láthatatlan tünetek ellen is küzdeni, mint a koleszterinszint emelkedése? Milyen ételekkel lehet nyugodtabb az alvás, és hogyan neveljük rá magunkat a cukormentesebb életre? Erdélyi-Sipos Aliz dietetikust kérdeztük.