Kedd este tízkor 264-en állt a frank, 273-on az euró

Alig egy órán belül is gyökeresen megváltozhat a helyzet a devizapiacokon a jelenlegi bizonytalan hangulat miatt.

  • hvg.hu hvg.hu
Kedd este tízkor 264-en állt a frank, 273-on az euró

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed esti döntését először negatívan értelmezték a piacok, ezért 273-ig szállt el a svájci frank, aztán viszont megnyugodtak a befektetők Amerikában, újra emelkedni kezdtek a részvényindexek, és a frank is visszajött 264 forintig - ekkor az euró került 273 forintba, este tíz után, magyar idő szerint.

A Fed egyébként nem is döntött igazán, nem avatkozott bele a folyamatokba, ugyanakkor a Bloomberg hírügynökség értelmezése szerint jelezte: ha kell, megvan az eszköztára a beavatkozásra. A befektetők ezt először negatív hírként értelmezték, aztán kezdtek megint megugrani a részvényárak, 3-4 százalékkal is nőttek a kurzusok, vagyis most éppen úgy tűnik: kezdik pozitívnak tekinteni a hírt. Ennek köszönhető a forint újbóli erősödése is.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.