Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A forint kissé korrigált kedden délután a pénzügyi piacokon eluralkodott pánikhangulat enyhülésének hatására, a svájci frankot azonban így is 260 forint felett, az eurót pedig 275 forint felett jegyezték.
Kedden délután röviddel 16 óra előtt a svájci frank 261,05 forinton állt a nemzetközi bankközi devizapiacon. Az árfolyam legutóbb kedden délelőtt volt történelmi csúcson, a frankot akkor 264,24 forinton jegyezték. Az euró 275,09 forint volt kedden délután. Reggel hét órakor 276,15 forinton, hétfő délután 273,93 forinton jegyezték az eurót.
Az amerikai dollár 192,73 forinton állt kedden délután, a reggeli 193,88 forint és a hétfő délutáni 193,22 forint után. Száz japán jen jegyzése 249,54 forint volt, a reggeli 250,96 forint és a hétfő délutáni 248,65 forinttal szemben.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
1944 őszére a japán legfelsőbb vezetésben is mindenki tudta, hogy a háború erősen vesztésre áll. A hadi helyzeten egy első látásra példátlannak tűnő új taktikával igyekeztek fordítani: fiatal, gyakran az iskolapadból éppen csak kiesett, brutális módszerekkel kiképzett pilóták ezreit küldték a biztos halálba. A japán kapituláció és az utolsó öngyilkos küldetés nyolcvanadik évfordulóján a kamikaze hadviselés történetét idézzük fel.