Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
A Duna House franchise hálózat számításai szerint októberben tovább esett a lakáspiacon a tranzakciók száma, ami azzal magyarázható, hogy az eladók nem vitték le kellően az árakat, a vevők pedig a januárban újrainduló szocpol kedvezményt és a támogatott forint hitelt várják.
A Duna House szerdai közleménye szerint az idén október végéig 63 ezer lakásra kötöttek adásvételi szerződést. Tavaly a teljes évi tranzakció szám 90 ezer volt, a különbség a hátralévő két hónapban már nem hozható be a Duna House szerint.
Amíg 2006-ban még 225 ezer, addig egy évvel később 191 ezer, 2008-ban 154 ezer, 2009-ben pedig 91 ezer adásvétel történt a lakáspiacon. Az idén eddig augusztusban volt a csúcs 7.333 tranzakcióval, ez csökkent októberre 6.595-re.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.