Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A kínai Dagong hitelminősítő intézet a vártnál alacsonyabb növekedés miatt nem teljesülő deficitcsökkentési célkitűzésre és az euróövezeti adósságszolgálati válság járulékos hatásaira hivatkozva rontott Franciaország szuverén besorolásán.
A Dagong "A+"-ra sorolta vissza "AA-"-ról a francia szuverén besorolást. A kínai hitelminősítő ezzel a lépésével szigorúbban járt el nyugati társintézményeinél, amelyek mindegyikénél elsőrendű, "AAA" besorolást élvez Franciaország a többi öt azonos besorolású euróövezeti országnál rosszabb költségvetési helyzete ellenére is.
A Standard and Poor's a többi "AAA" besorolású euróövezeti országgal együtt rontást valószínűsítő figyelő listára vette a francia besorolást még a hét elején. A Dagong becslése szerint a francia gazdaság jövőre mindössze 0,3 százalékkal növekszik majd, lényegesen a francia kormány által jelzett 1,0 százalékos alatt, és emiatt nem lesz teljesíthető a GDP-arányos költségvetési hiány 4,5 százalékra csökkentését előirányzó költségvetési terv.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?