Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Nyolc cég vásárolta meg a MÁV Start Zrt. és a GYSEV Zrt. által kiírt motorvonattender felhívását, amelynek keretében 48 villamos motorvonatot vásárolna a két vasúttársaság - írja a Napi Gazdaság kedden.
A pályázatra az ajánlatokat január 3-ig kell beadni, a 48 villamos motorvonatot 2015 szeptemberéig kell leszállítani. A MÁV és a GYSEV uniós forrásból finanszírozná a beszerzést, az még nem ismert, hogy mekkora összegről van szó.
Támpontot adhat ugyanakkor, hogy tavaly, amikor 88 vonat vásárlásának terve merült fel, a beszerzéshez 200 milliárd forintot társítottak. A tenderfelhívást megvásárlók között van az olasz Ansaldo, a kanadai Bombardier és a spanyol állami tulajdonban lévő CAF társaság.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Karácsony Gergely tekintélyt szerzett, Magyar Péternek sikerült elkerülnie a fideszes kelepcét – csak egyetlen vesztese van a szombati napnak.
Ő legalábbis erre számít.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Budapest erős jelzést küldött a hatalomnak – így értékelik a világsajtóban a Pride eseményeit.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.