Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Négy külföldi tulajdonú nagybank kivonulásáról beszélt a Hír TV Bruttó című műsorában Matolcsy György jegybankelnök. A műsort pénteken este vetítik, de a televízió honlapján megjelentekből eddig kiderült: a jegybankelnök szerint ez másfél év alatt következik be.
Nem hiteleznek ezek a bankok, nem segítik a magyar gazdaságot – nyilatkozta Matolcsy György a Hír TV műsorában, melyre a Portfolio.hu figyelt fel. A megoldást szerinte a részben a magyar tulajdonú kis- és középbankok szerepének erősítése jelenti, azonban új magyar bankok létrejötte is segítheti, hogy a nagybankok átadják portfóliójukat. Nem kizárható szerinte, hogy új keleti, ázsiai bankok is megjelennek a kivonulók helyén.
Ma Matolcsy szerint 58 százalék a külföldi tulajdonú bankok aránya Magyarországon, 42 százalék a hazaiaké. A nyolc nagybank a hitelállomány 70 százalékával rendelkezik, közülük a jegybankelnök szerint négy is elhagyhatja az országot. Szerinte most úgy tűnik, hogy ezt nem 3-4 év, hanem 6-18 hónap alatt teszik meg.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Az idén hatalmas, 774 milliárd forintos keretösszeg keresi a helyét a GINOP Plusz programban.
Miután Donald Trump Vlagyimir Putyinnal, majd Volodimir Zelenszkijjel és európai vezetőkkel is tárgyalt, kormányinfót tart Gulyás Gergely és Vitályos Eszter. Percről percre közvetítésünk.
Hatvanpuszta egy gazdaság a semmi közepén, vendégház és medence azért kellett, mert nagy a család – magyarázta Orbán Győző.
Öt tűzoltóság több órányi munkájával sikerült eloltani a tegnapi tüzet.
A Mi Hazánk alelnöke szerint a produkció megsérthette a nemzeti jelképünket.
Az Annie Hall rendezője volt a Moszkvai Nemzetközi Filmhét – online – vendége.