Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Jobbiknak négy év alatt nem sikerült elérnie, hogy bizottsági szintről kijusson ez a magáncsődről szóló vita és az Országgyűlés is lefolytassa azt, de nem adják fel.
A Jobbik a lehető leghamarabb be akarja nyújtani a törvényhozásnak a magáncsődről szóló javaslatait és országgyűlési vitát szorgalmaz azokról.
Z. Kárpát Dániel, a párt parlamenti képviselője szombaton azt mondta az MTI-nek, hogy már az előző ciklusban is hangoztatták a téma fontosságát, s noha korábban a KDNP is ezzel kampányolt, kormányzó pártként négy év alatt nem sikerült elérnie, hogy bizottsági szintről kijusson ez a vita és az Országgyűlés is lefolytassa.
Mint ismertette, pártja egy kicsit eltérő módon gondolkodik a KDNP javaslatához képest, hiszen az akkori kereszténydemokrata javaslat szerint a kirendelt csődbiztos lényegében beleszólhatna a család költségvetésébe, és ő szabná meg, hogy a gyereknek jut-e tandíjra vagy az idős családtagnak gyógykezelésre.
A Jobbik "nem ezen az úton indulna el", nem szólna bele abba, hogy a család mire költse a pénzét, ugyanakkor komoly lehetőségeket látnak egy ingyenesen kirendelt családsegítőben, miután a család csődöt jelent az önkormányzatnál vagy a bíróságnál - fejtette ki.
Hozzátette, hogy két utat javasolnak. Egyrészt a segítő közvetítőként jelenne meg a hitelező pénzintézettel való kapcsolatban, és megpróbálna egy újratárgyalási folyamatban elérni egy a már "pénzügyi szeméttől megtisztított" szerződést, amely a család teljesítőképességéhez igazított, s csökkentett törlesztőrészlettel és meghosszabbított futamidővel "levegőt", tervezhető életet biztosít. A politikus közlése szerint másodsorban a segítő a munkaerőpiac felé is segítene közvetíteni, adott esetben ingyenes átképzési programokkal.
Kiemelte: meg kell próbálni elérni azt, hogy a lehető legtöbb elszegényedett, megélhetését vesztett ember vissza tudjon térni a valódi munkaerőpiacra. Számos hiányszakma van Magyarországon, még a diplomás szférában is, nyilvánvaló, az átképzési rendszert is meg kell próbálni afelé ösztönözni, hogy piaci folyamatokat próbáljon követni - jelentette ki a Jobbik képviselője.
Z. Kárpát Dániel megjegyezte: egy ilyen rendszerben a támogatott emberekből újra a társadalom produktív tagjai lehetnek, adófizetőkké válnak, s ez a számításaik szerint milliárdokban mérhető hasznot jelent az országnak a következő évtizedben.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Kenuzással indította 80 napos túráját Magyar Péter, elsőként Borsodba, a helyben kifejezetten erős Koncz Zsófia körzetébe látogatott el. A Tisza Párt elnökét kérdeztük evezés közben, a helyiekkel pedig a politikai megosztottságról és a választási esélyekről beszélgettünk. Videóriport.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.